پایگاه خبری توانا نیوز

 

به گزارش توانا ؛مدیر کل دفتر بازاریابی و تجاری‌سازی وزارت میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی گفت: پیشتازی استان در حوزه گردشگری و میراث ‌فرهنگی کاملا مشهود است.

سیدحسین علوی در حاشیه بازدید از یازدهمین نمایشگاه سراسری صنایع‌ دستی و هنرهای سنتی خراسان رضوی که در مشهد برگزار شد، اظهار کرد: همچنین این استان توانسته تلفیقی بین صنایع‌ دستی و گردشگری به ‌وجود آورد که استفاده از صنایع‌ دستی در تجهیز و وسایل مصرفی هتل‌ها(اتاق ایرانی هتل‌ها) یکی از این موارد است.

وی ادامه داد: این نمایشگاه حلقه‌ای در کنار ده‌ها نمایشگاه سراسری در دیگر استان‌هاست که انگیزه‌ای مضاعف برای فروش تولیدات صنایع‌ دستی به هنرمندان می‌دهد و علاوه بر اینکه اطلاعات فنی هنرمندان به اشتراک گذاشته می‌شود، هنرمندان صنایع‌ دستی و هنرهای سنتی بازارها و مشتریان جدید را شناسایی می‌کند.

مدیر کل دفتر بازاریابی و تجاری‌سازی وزارت میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تصریح کرد: هم‌چنین هنرمندان از تجربیات یکدیگر در حوزه فروش بهره‌مند می‌شوند.

علوی با اشاره به عملکرد اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی در برگزاری یازدهمین نمایشگاه سراسری صنایع‌دستی و هنرهای سنتی خراسان رضوی اظهار کرد: این نمایشگاه موفق بوده و مهم‌ترین دلیل آن حمایتی برگزار شدن آن است.

وی با بیان این‌که با تغییر دولت ریل به‌ نفع مردم تغییر کرده، گفت: نمایشگاه‌ها در گذشته پولی برگزار می‌شد اما اکنون حدود دوسوم شرکت‌کنندگان در این نمایشگاه به صورت حمایتی حضور داشته‌اند.

مدیرکل دفتر بازاریابی و تجاری‌سازی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با اشاره به کیفیت صنایع‌دستی این نمایشگاه اظهار کرد: این نمایشگاه در سطح بسیار خوبی برگزار شده و به‌طور یقین خراسان رضوی یک قطب در حوزه صنایع‌دستی است.

علوی افزود: خراسان رضوی ظرفیت‌های زیادی دارد که این نمایشگاه شروع بهره‌برداری از بازار داخلی و فروش سوغات در مشهد است، چرا که مشهد یکی از بزرگ‌ترین بازارهای فروش سوغات است و بیشترین سوغات در مشهد خریداری می‌شود.

بر اساس گزارش روابط‌ عمومی اداره‌ کل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خراسان رضوی وی تاکید کرد: به برکت وجود امام رضا(ع) زمینه فعالیت و تولید انبوه صنایع‌ دستی در مشهد به وجود آمده و هنرمندانی که از سراسر کشور به مشهد آمده‌اند، می‌توانند نیاز و خواسته زائران را تامین کنند و علاوه بر فروش محصولات صنایع‌ دستی و تولیدات هنری خویش از زمینه خرید محصولات توسط زائران نیز مطلع شوند.


 

 

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی