پایگاه خبری توانا

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: بیش از ۶ هزار پروژه عمرانی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اعتبار ۱ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در هفته دولت در سیستان و بلوچستان به بهره برداری می رسد.

به گزارش توانا، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان با اعلام این خبر گفت : این پروژه ها شامل بهره برداری یا آغاز عملیات اجرایی در طرح های ساماندهی حاشیه شهر زاهدان ، آسفالت روستایی ، مسکن محرومین ، واحدهای بازسازی شده از سیل دی ماه سال 98 و اقدام ملی مسکن می باشد.
دکتر بیک مداح گفت: به برکت سیاستهای اصولی و در پیش گرفتن خط مشی توسعه روستایی به عنوان رکن کلیدی پیشرفت در کشور توسط نظام مقدس جمهوری اسلامی ، شاهد شکوفایی هر چه بیشتر طرح های عمرانی در روستاها هستیم و هفته دولت نیز فرصت مناسبی است برای بیان خدماتی که نظام به جای جای استان و بویژه دورترین و محروم ترین نقاط استان دارد.
وی افزود :بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در سال جاری و با بهره گیری از قیر جذب شده  و اعتبارات ملی و استانی، در حرکتی جهادی اقدام به آسفالت 88 روستا نموده است و در بخش تهیه طرح های هادی نیز به میانگین کشوری بسیار نزدیک بوده  و از سال آینده کلیه طرح های هادی روستایی در مرحله بازنگری قرار خواهد گرفت .
وی ادامه داد: به گواه آمار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان در بخش مسکن روستایی کارنامه درخشانی دارد و از ابتدای اجرای برنامه مقاوم سازی مسکن روستایی تا کنون بالغ بر 110 هزار واحد مسکن روستایی در استان مقاوم سازی شده است و همچنین برنامه ریزی شده  تا با متوسط ساخت 10 هزار واحد روستایی در سال، تا پایان سال  1410 تعداد واحد های غیر مقاوم در استان به عدد صفر رسانده شود.
مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گفت: هم اکنون اتمام و تکمیل 16 هزار 500 واحد مسکونی از سیل سال 98 ، 11 هزار واحد مسکن محرومین ، احداث 3 هزار و  500 واحد مسکن حمایتی ، بازسازی 4 هزار و 100 واحد از سیل سال گذشته در جنوب استان و 2 هزار و 150  واحد از سیل سال جاری در استان و 10 هزار واحد از طرح مقاوم سازی مسکن روستایی توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان  در حال انجام است که در هفته دولت امسال شاهد افتتاح و واگذاری 6 هزار و 47 واحد مسکن روستایی در استان خواهیم بود  .
دکتر بیک مداح گفت: در طرح نهضت ملی مسکن، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان مدیریت ساخت 3 هزار و 500 واحد مسکونی را عهده دار است و در هفته دولت بهره برداری از پروژه های 38 واحدی سیب و سوران ، 11 واحدی دلکان و 16 واحدی مهرستان را در برنامه داریم.

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی