پایگاه خبری توانا

به گزارش توانا، حمیدرضا علیان‌زادگان ظهر روز سه‌شنبه در جریان بازدید از روند ساخت خوابگاه دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه افزود: این پروژه ها در مجموع ۷۳ هزار مترمربع زیر بنا دارند که ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار دیگر نیاز است تا تکمیل و به دانشگاههای کشور تحویل شوند.

وی بیان کرد: بنیاد ۱۵ خرداد و ستاد فرمان اجرایی حضرت امام (ره) در راستای ماموریت‌های اجتماعی خود، طرحی را از سال ۹۵ برای ساخت خوابگاه‌های دانشجویی دخترانه در دستور کار قرار داده تا دختران دانشجو برای ادامه تحصیل خود از امکانات رفاهی برخوردار باشند.
وی گفت: در این طرح و از مجموع ۱۵ خوابگاه تعریف شده، تاکنون  ۱۰ خوابگاه به بهره‌برداری رسیده و پنج خوابگاه دیگر که یکی از آنها خوابگاه دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه است، مطابق برنامه‌ها تا پایان آبان‌ماه امسال به بهره‌برداری خواهد رسید.
علیان‌زادگان به طرح ستاد فرمان اجرایی امام در محلات کم برخوردار حاشیه شهرها نیز اشاره کرد و افزود: طرح جامعی در سطح وزارت کشور با محوریت وزیر کشور و در قالب قرارگاهی در دست اجراست و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و بنیاد ۱۵ خرداد بر حسب تاکید مقام معظم رهبری از مجموع ۲۰۲۰ محله کم برخوردار حاشیه شهرها که هدف گذاری شده به ۴۴۰ محله در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، آموزشی، اشتغال و بهداشت و درمان ورود کرده‌ است.
مدیر عامل بنیاد ۱۵ خرداد همچنین از ورود این مجموعه و ستاد فرمان اجرایی حضرت امام (ره) به حوزه سلامت و تجهیز مراکز درمانی خبر داد و تصریح کرد: بر این اساس پارسال مراکز درمانی چهار محله در تهران تجهیز شده است و امسال نیز بر اساس برنامه زمانبندی، دیگر مراکز درمانی حاشیه شهرها تجهیز می‌شوند.
عملیات ساخت خوابگاه دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه با زیربنای چهار هزار و ۲۰۰ مترمربع و ظرفیت ۲۲۰ نفر که قابلیت ارتقا به ۳۰۰ نفر را دارد، اردیبهشت سال ۹۶ آغاز و اکنون ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با زیر پوشش قرار دادن سه شهرستان تربت‌حیدریه، زاوه و مه‌ولات به حدود ۴۰۰ هزار نفر در جنوب خراسان رضوی خدمات آموزشی، درمانی و بهداشتی ارایه می‌دهد.
این دانشگاه اکنون هزار نفر دانشجو دارد که ۴۰ درصد آنها غیربومی هستند.
مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب مشهد قرار دارد.

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی