پایگاه خبری توانا

به گزارش توانا،معاونت برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی، عملکرد ۴ ماهه خود در سال جاری در مدهای مختلف حمل‌ونقل را منتشر کرده است. عملکرد ۴ ماهه این وزارتخانه در بخش حمل‌ونقل دریایی از افزایش میزان تخلیه و بارگیری و نیز جابه‌جایی مسافر حکایت دارد.

بر اساس این گزارش، میزان عملیات تخلیه و بارگیری بنادر تجاری کشور در ۴ ماهه سال جاری ۵۱ میلیون تن بوده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته (۴۹ میلیون تن) ۴ درصد افزایش داشته است. در این راستا با بررسی روند ۱۰ ساله عملیات تخلیه و بارگیری بنادر تجاری مشخص می‌شود که بیشترین میزان عملیات تخلیه و بارگیری بنادر تجاری در ۴ ماهه سال ۱۳۹۶ و به میزان ۵۲ میلیون تن ثبت شده است.

میزان عملیات کانتینری بنادر در ۴ ماهه سال جاری نیز ۷۸۷ هزار TEU بوده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته (۷۰۳ هزار TEU) ۱۲ درصد افزایش داشته است.

همچنین گزارش عملکرد آماری از وضعیت جابه‌جایی مسافر (ورودی- خروجی) در ۴ ماهه اول امسال نشان می‌دهد که تعداد مسافر ورودی و خروجی از بنادر در این مدت ۴.۹ میلیون نفر بوده است. این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته (۲.۷ میلیون نفر) ۸۱ درصد افزایش داشته استبه

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی