پایگاه خبری توانا

به گزارش خبرگزاری توانا از وزارت نیرو:”مصطفی رجبی مشهدی” از بازگشت ساعت کاری ادارات به روال گذشته خبر داد و گفت: کوتاه شدن زمان کاری ادارات به منظور از مدار خارج شدن زود هنگام وسایل سرمایشی، کاهش مصرف برق و در نتیجه تامین برق پایدار سایر مشترکان به درخواست وزارت نیرو تنظیم و با مصوبه هیئت وزیران اجرا شد که با کاهشی شدن دمای هوا اجرای این طرح متوقف و بر اساس مصوبه هیئت وزیران، از پنجم شهریور ماه ساعت کاری ادارات به روال گذشته باز خواهد گشت.

سخنگوی صنعت برق افزود: در استان‌های مختلف ساعت کاری متفاوت بوده و از این به بعد هم طبق روالی که در ماه‌های ابتدایی سال داشته‌اند پیش خواهند رفت و ساعتی یکسان برای همه ادارات تعریف نشده است.

وی بیان داشت: درخواست صنعت برق برای تغییر ساعت کاری صرفا به منظور کاهش مصرف انرژی بوده که با نظارتی که در این بخش انجام شد، این تغییر در صرفه جویی انرژی بسیار تاثیرگذار بود، چرا که دستگاه‌های اجرایی ملزم بودند در زمان کار دمای وسایل سرمایشی را روی 25 درجه تنظیم و دستگاه سرمایشی و کلیه وسایل برقی را پس از اتمام ساعت کاری خاموش کنند.

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران گفت: بر اساس این طرح، سازمان‌هایی که رعایت نمی‌کردند بعد از دریافت چند تذکر در اولویت قطع برق قرار می‌گرفتند. شاید در روزهای ابتدایی اجرای این طرح همکاری از سوی ادارات سخت بود، اما پس از آن همکاری خوبی صورت گرفت که جا دارد از مسئولان ادارت و سازمان‌ها و همچنین کارمندان به خاطر همکاری خوبی که با صنعت برق داشتند تشکر کنم.

رجبی مشهدی اظهار داشت: پس از پایان دوره اوج مصرف برق در تابستان، گزارشی دقیق تقدیم هیئت وزیران از میزان مصرف برق به تفکیک مشترکان و میزان همکاری ادارات و سازمان‌ها خواهد شد.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که با نهادینه شدن اصول مصرف درست انرژی، در آینده نیازی به اجرای گسترده این طرح نباشد.

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی