پایگاه خبری توانا

ستاد مردمی «رهسپاران عصر ظهور» متشکل از ۱۰ هزار جوان در راستای طرح تحول توانمندسازی محلات کم برخوردار شکل گرفت و در اولین گام قصد دارد با حضور اتباع افغانستانی راهی عتبات عالیات شود.

به گزارش توانا،‌ ستاد مردمی «رهسپاران عصر ظهور» متشکل از 10 هزار جوان در راستای طرح تحول توانمندسازی محلات کم برخوردار شکل گرفت. این ستاد که با عنوان «کاروان رهسپاران عصر ظهور» هم شناخته می‌شود، در گام اول ویژه برادران شکل گرفت و بناست در سال‌های آتی در سطح خواهران و خانواده‌ها نیز شکل بگیرد.

محمدعلی مویدی زاده سخنگوی این کاروان در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به جزئیات این طرح گفت: این طرح که در راستای طرح اجتماع‌محورِ محلات کم‌برخوردار شکل گرفت،  2 هزار و 20 منطقه از شهرستان‌های کشور را در بر می‌گیرد. بهانه‌ی شکل‌گیری این کاروان، تحسین و تقریض مقام معظم رهبری درباره «طرح توانمندسازی و تحول اجتماع‌محور» بود. ایده‌ی ما این بود که علاوه بر رسیدگی به نیازهای مادیِ محلات کم‌برخوردار، باید نیازهای معنوی مردم این مناطق را پشتیبانی و تقویت کنیم. در همین راستا اولین کار بزرگی که بناست رقم بخورد،‌ تشکیل کاروانی با بیش از 10 هزار جمعیت است. به فضل اباعبدالله علیه‌السلام 5 روز دیگر راهی سفر عتبات خواهیم بود. پیش از آن، هر گروهی از استان‌های مربوطه در مرکز استان تجمع می‌کنند. سپس برای آنها مراسم بدرقه برگزار خواهد شد و در نهایت به سمت مرزها حرکت می‌کنند.

سخنگوی کاروان رهسپاران عصر ظهور درباره حضور اتباع افغانستانی گفت: از بین این تعداد از کاروانیان، 1500 نفرشان از عزیزان اتباع کشور افغانستان هستند. از مجموع 250 اتوبوسی که راهی این سفر معنوی هستیم، 25 اتوبوس ویژه اتباع افغانستانی است. این عزیزان در استان‌های مرزی مثل استان البرز، تبریز و حتی از شهر تهران هستند. تاکنون کار ثبت‌نام این بزرگواران انجام شده است.

وی با اشاره به برخی تسهیلات زائران اربعین گفت: تمام هزینه‌های زائران گرامی اعم از  اسکان، ماشین وخوراک بر عهده چهار نهادِ جمعیت هلال احمر، کمیته امداد امام، بهزیستی و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به نهادهای پشتیبان خواهد بود.

مؤیدی افزود: دو اجتماع بسیار عظیم 10 هزار نفری در کربلا و در نجف خواهیم داشت و بناست مسیر بین نجف تا کربلا به صورت پیاده‌روی انجام شود. در حین سفر، یکسری نمایندگانی به عنوان رابطین فرهنگی در اتوبوس‌ها انتخاب کردیم.

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی