پایگاه خبری توانا

شهردار تهران گفت: همکاری مشترکی باید میان شهرداری و قوه قضائیه ایجاد و امکانی فراهم شود تا جنبه پیشگیری از وقوع جرم در حوزه شهرداری‌ها ایجاد شود.

به گزارش توانا، علیرضا زاکانی در  نشست مشترک رییس دیوان عدالت اداری با  اعضای شورای اسلامی شهر تهران و شهردار تهران درباره  آرای صادره در رابطه با صدور پروانه، گفت: گاهی اوقات مقررات مربوط به صدور پروانه منجر به محدودیت‌هایی می‌شود و ضوابط مانع شهرداری می‌شوند. باید نقش بیشتری به شهرداری تهران بدهید.

وی با اشاره به آرای ماده ۱۰۰ گفت: حدود ۷۰ هزار رأی در تهران صادر شده است و این آرا تبدیل به معضلاتی شده‌اند. بخش عمده‌ای از آنها را نمی‌توان اجرا کرد و اعاده دادرسی این امکان را ایجاد می‌کند که فرصت‌های جدیدی برای شهر خلق کنیم.

زاکانی درباره باغات نیز گفت: گاهی نقض رأی توأم با یک الزام است و اعضای کمیسیون ماده ۷ با دقت بسیار این آرا را بررسی می‌کنند اما متأسفانه با وجود اینکه به دنبال ترویج فضای سبز هستیم اما مردم اشتیاقی به اجرای این کار ندارند.  برای باغ‌های تهران باید فکری جدی کرد و نقطه‌ای را با نظر خود مردم  انتخاب کنیم تا باغ‌ها را نجات دهیم.

وی با اشاره به لغو مصوبات شورای شهر گفت: شورای شهر مصوبه‌ای در رابطه با پارکینگ‌ها داشت که در بستر آن می‌توانستیم تا شعاع ۳۰۰ متر پارکینگ ایجاد کنیم اما لغو این مصوبه هیچ معضلی را برطرف نمی‌کند و مشکلاتی هم ایجاد می‌کند. باید در رابطه با این مصوبات دقت بیشتری داشت تا مردم نفع بیشتری ببرند.

شهردار تهران درباره جلسه امروز گفت: اصل تشکیل این جلسه بسیار خوب است و امیدوارم رویه دیوان عدالت اداری منجر به این شود تا پیوستگی همکاری‌ها بیشتر باشد. پیشنهاد من این است همکاری مشترکی میان شهرداری و قوه قضائیه ایجاد شود و ناظر به شرایط پرونده‌ها، به پرونده‌ها واقف شویم و امکانی فراهم شود تا جنبه پیشگیری از وقوع جرم در حوزه شهرداری‌ها ایجاد شود.

زاکانی در پایان گفت: بسیاری از مشکلات متعلق به گذشته است و ما میراث دار مشکلات گذشته هستیم و مشکلات گذشته نباید گریبانگیر ما شود

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی