پایگاه خبری توانا

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: پروژه‌های قابل افتتاح سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در مجموع به ارزش ۵۴۵۰ میلیارد تومان در هفته دولت امسال به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش توانا، داریوش امانی معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: ایمن‌سازی راه‌های کشور، ساخت، تکمیل و آسفالت محورهای اصلی، فرعی و روستایی، احداث و تکمیل پایانه‌های مرزی، مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین راهی و پاسگاه‌های پلیس راه از جمله پروژه‌های قابل افتتاح این سازمان در هفته دولت امسال است که با اعتباری به ارزش ۵۴۵۰ میلیارد تومان به بهره برداری خواهد رسید.

وی افزود: رفع ۴۰ نقطه پرتصادف در کشور، ایمن سازی ۵۰ نقطه با نصب روشنایی نقطه‌ای و ایمن سازی ۱۰۰ کیلومتر با نصب حفاظ‌های ایمنی از جمله پروژه‌های ایمن سازی راه‌های کشور بوده است که در هفته دولت به بهره برداری می‌رسد.

امانی اعلام کرد: برای ایمن سازی راه‌های کشور به ترتیب برای رفع ۴۰ نقطه پرتصادف ۲۰۰ میلیارد تومان، ایمن سازی۵۰ نقطه از راه‌های کشور با نصب روشنایی ۷۵ میلیارد تومان و ایمن سازی ۱۰۰ کیلومتر از راه‌های کشور با نصب حفاظ‌های بتنی ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

وی افزود: همچنین در بخش ساخت و روکش آسفالت راه‌های شریانی، فرعی و روستایی کشور با تلاش راهداران، اجرای روکش آسفالت بر روی ۱۶۰۰ کیلومتر از محورهای شریانی کشور با اعتباری در حدود ۳۰۰۰ میلیارد تومان انجام شد و در حوزه راه‌های روستایی نیز ساخت و آسفالت ۴۰۰ کیلومتر از محورهای روستایی کشور با اعتبار ۱۵۰۰ میلیارد تومان نهایی شده است که در هفته دولت ۱۴۰۱ به بهره برداری خواهد رسید.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در ادامه از احداث پنج باب مجتمع خدمات رفاهی بین راهی خبر داد و افزود: برای ساخت این تعداد مجتمع خدمات رفاهی بین راهی، پنج میلیارد تومان اعتبار در بخش دولتی و ۳۳ میلیارد تومان در بخش خصوصی هزینه شده است.

به گزارش سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، وی همچنین اضافه کرد: ۱۰ باب ساختمان راهدارخانه و قانون تردد با اعتبار ۱۵۰ میلیارد تومان در هفته دولت به بهره‌برداری خواهد رسید.

امانی همچنین گفت : پایانه مرزی رازی با سالن تجاری و مسافری بصورت تجمیعی و محوطه با اعتبار ۲۵۰ میلیارد تومان ساخته شده است که در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد.

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی