پایگاه خبری توانا

 وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن امروز شنبه در پیامی مکتوب خطاب به سران حاضر در نشست مجمع عمومی سازمان ملل نوشت که صنعاء خواهان پایان تجاوزگری علیه یمن است و بر برقراری روابط حسنه با کشورهای همسایه برپایه اصل عدم مداخله در امور داخلی یکدیگر تاکید دارد.

به گزارش  توانا به نقل از شبکه المسیره، هشام شرف وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن در این پیام خطاب به روسای هیئت‌ها و وزرای خارجه کشورهای شرکت کننده در هفتاد و هفتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد تاکید کرد: تلاش کشورهای متجاوز برای تضعیف آتش‌بس فعلی و فرار از اجرای آن و معلق نگه داشتن یمن در وضعیت میان جنگ و صلح، کاملا مردود و غیرقابل قبول است.

هشام شرف در این پیام افزود: موضع صنعاء روشن و صریح است و بر لزوم پایان یافتن تجاوز نظامی علیه یمن، رفع محاصره همه جانبه این کشور و دستیابی به یک راه حل سیاسی مسالمت آمیز برای بحران و نیز برقراری صلحی پایدار و روابطی خوب و حسنه با کشورهای همسایه براساس اصل عدم مداخله در امور داخلی یکدیگر تاکید دارد.

وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن بر اهمیت رعایت الزامات آتش‌بس تاکید کرد که به گفته وی، شامل “عدم ممانعت از ورود کشتی‌های حامل مشتقات نفتی و کالا به بندر «الحدیده» یمن و باز کردن مقاصد جدیدی برای ورود و خروج هواپیماهای تجاری و غیرنظامی از فرودگاه صنعا می‌شود”.

در بخش دیگری از این پیام آمده است: برای هشتمین سال متوالی رهبران جهان در سازمان ملل متحد گردهم می آیند تا در مورد بسیاری از موضوعات مورد توجه بشریت گفت وگو کنند و این درحالی است که ملت یمن همچنان از تهاجم نظامی وحشیانه و محاصره همه جانبه رنج می‌برند؛ تجاوز و محاصره‌ای که بدترین فاجعه انسانی را از زمان تأسیس سازمان ملل تا کنون در پی داشته است.

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی