پایگاه خبری توانا

گفته های اخیر “یائیر لاپید” نخست وزیر موقت رژیم صهیونیستی در مجمع عمومی سازمان ملل به سوژه جدیدی برای جنگ انتخاباتی میان سران این رژیم با توجه به در پیش بودن انتخابات پارلمانی در ماه نوامبر تبدیل شده است.

به گزارش توانا  به نقل از رسانه های فلسطینی، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسبق و رئیس حزب راستگرای لیکود رژیم صهیونیستی اولین نفری بود که گفته های اخیر لاپید در مجمع عمومی سازمان ملل را  “مملو از ضعف، شکست و سرافکندگی” توصیف کرد.

نتانیاهو  که رقیب اصلی لاپید در انتخابات پارلمانی ماه نوامبر رژیم صهیونیستی به شمار می رود، از اظهارات لاپید در هفتاد وهفتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل به شدت انتقاد کرد و گفت که او  آینده رژیم صهیونیستی را در معرض خطر قرار می دهد.

وی گفت که “سخنان لاپید در مجمع عمومی سازمان ملل مملو از ضعف و شکست و سرافکندگی بود.”

نتانیاهو در واکنش به این بخش از گفته های لاپید که ” دستیابی به یک توافق با فلسطینی ها (تشکیلات خودگردان فلسطین) بر اساس راهکار دو دولتی، راه حل درست برای امنیت اسرائیل است”، گفت: “من و هم پیمانانم اجازه وقوع این امری را نخواهیم داد”.

رهبر حزب لیکود همچنین از گفته های لاپید درخصوص پرونده هسته ای ایران در مجمع عمومی انتقاد کرد و گفت که “لاپید چه در مساله فلسطین ‌و چه مساله ایران، آینده و موجودیت ما را در معرض خطر قرار می دهد.”

نتانیاهو در ادامه گفت: “درحالی که ایران در مسیر توافقی هسته ای حرکت می کند که موجودیت اسرائیل را در معرض خطر قرار می دهد، لاپید هیچ کاری انجام نمی دهد.”

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی