پایگاه خبری توانا

 یک خبرنگار مستقل کانادایی در گزارشی از مناطق جنگزده شرق اوکراین نوشت که رسانه های غربی استفاده نیروهای اوکراینی از جنگ افزارهای ناتو در کشتار غیرنظامیان را نادیده می گیرند.

به گزارش  توانا، اِوا بارتلِت در گزارشی که در تارنمای تلویزیون راشا تودی منتشر شد، نوشت: وقتی که روس ها و ساکنان دنباس اظهار می کنند که اوکراین با جنگ افزارهای غربی مشغول کشتار غیرنظامیان است، پاسخ آنان سکوت، استهزا و قلب واقعیت است.

آنان مدعی اند که روسیه مشغول بمباران دنباس است در صورتیکه هر شهروند عادی می داند که این نیروهای کی یف هستند که در هشت سال گذشته به گلوله باران این منطقه مشغولند.

این خبرنگار کانادایی به نقل از کریستِل نیت، گزارشگر جنگی فرانسوی، نوشت که کارشناسان جمهوری خودخوانده دونتسک نیز تائید می کنند که از مهمات آمریکایی و توپخانه فرانسوی در گلوله باران مناطق تحت کنترل جدایی طلبان استفاده شده است.

از سوی دیگر کنشگران اروپایی در آلمان، فرانسه و ایتالیا با هشتگ “کشتار دنباس را متوقف کنید”، فروش جنگ افزار غربی به اوکراین را محکوم کرده و خواهان پایان یافتن آن شدند.

پیشتر نیز دادخواستی تنظیم شده بود که با استناد به بند ۲ منشور سازمان ملل، ضمن مخالفت با تجهیز ارتش اوکراین به سلاح های غربی، خواهان پایان دادن به “تروریسم دولتی، قتل عام مردم دنباس و نقض کنوانسوین سال ۱۹۴۹ ژنو” شده بود.

به نوشته این خبرنگار کانادایی، در حال حاضر هیچ نقطه امنی در دونتسک وجود ندارد و هیچ کس از بمباران در امان نیست. با این حال به نظر می رسد که این مسئله خارج از دستور کار گزارشگران رسانه های غربی باشد.

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی