پایگاه خبری توانا

معاون وزیر کشور از توزیع ماشین‌آلات و تجهیزات تخصصی آتش‌نشانی به شهرداری‌ها همزمان با روز آتش‌نشانی و ایمنی خبر داد.

به گزارش توانا، مهدی جمالی نژاد معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور و رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در آستانه هفتم مهرماه، روز آتش‌نشانی و ایمنی، با اشاره به پیگیری‌های این سازمان برای تقویت آتش‌نشانی‌ها از توزیع ماشین‌آلات و تجهیزات تخصصی آتش‌نشانی به شهرداری‌ها به این مناسبت خبر داد.

جمالی نژاد ضمن بیان مطلب فوق در راستای مسئولیت‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور برای پشتیبانی و حمایت و هدایت از شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، اظهار کرد: موضوع ارتقای توان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها برای ارائه خدمات مناسب به شهروندان در محورهای مختلف ازجمله تأمین تجهیزات و ماشین‌آلات تخصصی، برگزاری همایش‌ها، نشست‌ها و دوره‌های آموزشی تخصصی، برگزاری مسابقات عملیاتی- ورزشی در دستور کار وزارت کشور و سازمان است.

وی ادامه داد: بر این اساس با پیگیری‌های صورت گرفته، تأمین اعتبار برای خردید خودرو و تجهیزات آتش‌نشانی بالغ‌بر ۱۰ هزار میلیارد ریال طی سال گذشته و سال جاری صورت پذیرفته است.

جمالی نژاد افزود: خرید و توزیع ۱۱ دستگاه خودروی نردبان هیدرولیک آتش‌نشانی، ۱۰۸ دستگاه خودروی سنگین و نیمه سنگین آتش‌نشانی، ۵۰۰ ست حفاظت فردی و ۶۰ ست امداد و نجات ازجمله این تجهیزات و ماشین‌آلات است که به مناسبت روز آتش‌نشانی و ایمنی در بین شهرداری‌های واجد شرایط توزیع خواهد شد.

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور همچنین گفت: طی سال‌های اخیر با افزایش جمعیت و گسترش شهرنشینی، تأکید ویژه‌ای بر اهمیت ایمنی در شهرها و نقش مهم دستگاه‌های متولی و مسئول در حوزه ایمنی شهری ازجمله سازمان‌های آتش‌نشانی و خدمات ایمنی در ابعاد مختلف زندگی مردم صورت گرفته، بنابراین این سازمان‌ها می‌بایست با پیگیری مضاعف و برنامه‌ریزی دقیق برای پیشگیری از وقوع حوادث و سوانح با جلب مشارکت اقشار مختلف مردم همچنین ارتقای توان عملیاتی وامدادی، شرایط ایده آلی را برای جامعه فراهم آورند تا بتوانیم شاهد اطمینان‌بخشی هرچه بیشتر آتش‌نشانی‌ها به عموم مردم باشیم.

جمالی نژاد همچنین ضمن تأکید بر اهمیت شغل آتش‌نشانی، افزود: در حرفه آتش‌نشانی، مواجهه با سوانح و سوانح ازجمله آتش‌سوزی پایانی ندارد و همواره شاهد رشادت‌ها و ازخودگذشتگی آتش‌نشانانی هستیم که برای نجات جان همنوعان دل به حادثه می‌زنند و داستان‌های قهرمانانه‌ای را همچون حادثه مترو پل آبادان رقم می‌زنند.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد که آتش‌نشانان و امدادگران کشور با بهره‌گیری از دانش تخصصی و حفظ آمادگی جسمانی لازم در کنار بهره‌گیری از مشارکت‌های مردمی و همکاری تمامی دستگاه‌ها و نهادهای امدادی در تحقق هدف عالی سازمانی خود در خدمت‌رسانی به مردم بیش‌ازپیش موفق باشند.

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی