پایگاه خبری توانا

سخنگوی عربی زبان منطقه‌ای اتحادیه اروپا در گفت وگو با یک رسانه عربی، نشت گاز از خط لوله انتقال گاز روسیه به اروپا معروف به خط لوله “نورد استریم ۱” در دو نقطه در اعمال دریایی بالتیک را نه یک حادثه، بلکه یک اقدام خرابکارانه دانست.

به گزارش  توانا، لوئیز میگوئل بوئنو سخنگوی عربی زبان خاورمیانه  و شمال آفریقای اتحادیه اروپا به شبکه الجزیره قطر همچنین تصریح کرد: باید مشخص کنیم که چه کشوری از افزایش قیمت گاز و توقف ورود آن به اروپا بهره‌مند می‌شود.
این ادعای مقام اروپایی درحالی مطرح می‌شود که دیمیتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین روز سه شنبه، احتمال هر گونه فرضیه از جمله عملیات خرابکارانه را در موضوع نشت گاز از این خط لوله را منتفی ندانست.

وزارت انرژی دانمارک روز سه شنبه پیش از نشت گاز از خط لوله انتقال گاز روسیه به اروپا معروف به خط لوله “نورد استریم ۱” در دو نقطه در اعمال دریایی بالتیک خبر داده بود.

وزارت انرژی دانمارک روز سه شنبه پیش از نشت گاز از خط لوله انتقال گاز روسیه به اروپا معروف به خط لوله “نورد استریم ۱” در دو نقطه در اعمال دریایی بالتیک خبر داد.

وزارت انرژی دانمارک هشدار داده است این نشتی گاز ممکن است رفت و آمد کشتی ها را با خطر مواجه سازد.

شرکت اپراتور این خط لوله اعلام کرده است که نشتی در خط لوله نورد استریم ۱ از شب گذشته شروع شده است.

دلیل ایجاد نشتی در این خط لوله اعلام نشده است.

این شرکت اپراتور در بیانیه ای، ضمن اعلام اینکه در حال بررسی درباره مسئله رخ داده در خط لوله است، از افت ناگهانی فشار در خط A این مسیر انتقال گاز خبر داد.

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی