پایگاه خبری توانا

ملی‌پوش وزنه‌برداری زنان گفت: کمبود مربی بانو یکی از مشکلات اساسی وزنه‌برداری زنان است و باید این بخش تقویت شود.
به گزارش توانا؛ الهام حسینی درباره وضعیت اردوهای تیم ملی پیش از اعزام به مسابقات قهرمانی آسیا بحرین، اظهار داشت: اردوی ما از پنجم شهریور در قزوین شروع شد. در واقع با فاصله ۱۰ روزه از مسابقات قونیه که برگشتیم، وارد اردو شدیم و تا ۳۱ شهریور در اردو به سر می‌بردیم و اکنون ادامه اردوها در هتل آکادمی تهران در حال برگزاری است.
وی افزود: نخستین گروه از دختران سیزدهم مهر به این رقابت‌ها اعزام می‌شوند و خودم هم هجدهم مهر به بحرین می‌روم و بیست و دوم مهر به روی تخته خواهم رفت. هنوز مقداری مصدوم هستم و فشار تمرینات هم بالاست.
ملی‌پوش وزنه‌برداری زنان با اشاره به اینکه شرایط اردو نسبت به قبل خیلی بهتر شده است، گفت: از نظر امکانات وضعیت خوب و تغذیه مناسبی در اردوها داریم. ۲ روز در هفته ماسور بر سر تمرین می‌آید و شرایط برای فیزیوتراپی هم مهیا شده است. هرچند زمان ما برای حضور در مسابقات قاره کهن کوتاه بود و خیلی فرصت ریکاوری نداشتیم.
وی خاطرنشان کرد: اولین هدف ما در مسابقات قهرمانی آسیا ارتقای رکورد است و هنوز سطح رقبا و شرایط مسابقه را نمی‌دانیم اما دسته‌های وزنی المپیکی تغییر کرده و ۲ ماه دیگر هم به مسابقات جهانی کلمبیا اعزام می‌شویم. کلمبیا نخستین مسابقه گزینشی است که امیدوارم بتوانیم رکوردهای خود را در آن افزایش دهیم.
حسینی یادآور شد: فدراسیون پیش از ورود به اردو رکوردگیری گذاشت و متاسفانه شرکت کننده‌ها و حتی سطح رکوردهای ملی آنها کم بود. این موضوع مقداری شرایط را برای وزنه‌برداری دشوار می‌کند. اگر پشتوانه سازی شود، در مسابقات قهرمانی کشور و با افزایش رقبا می توان به بهبود کیفیت وزنه برداری زنان امیدوار بود. چون در این سال‌ها رکوردگیری انجام نشده در این بخش ضعیف هستیم.
وی تاکید کرد: اگر برنامه‌ریزی خوبی در استان‌ها شود و تجهیزات لازم را در اختیار بانوان قرار گیرد، به آن سطح از پیشرفت می‌رسیم. در خیلی از استان‌ها سالن های تمرین به صورت محدود در اختیار بانوان قرار می‌گیرد و مشکل کمبود مربی بانو هم داریم.
ملی‌پوش وزنه‌برداری زنان گفت: وزنه‌برداری رشته‌ای نیست که یکماه مانده به مسابقات ملی‌پوشان را آماده کنند و وزنه‌برداران باید در طول سال تمرین مستمر داشته باشند. وزنه‌برداری در بخش نوجوانان علاقه‌مندان زیادی دارد اما کمبود مربی و امکانات سبب می‌شود تا عقب بیفتیم و همین موضوع سبب شد تا خیلی از دختران بی‌انگیزه شده و ادامه ندهند.

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی