پایگاه خبری توانا

ستاره سابق تیم ملی روسیه و باشگاه اورتون به سربازی فراخوانده شده است.

به گزارش توانا؛ دینیار بیلیالتدینوف، ستاره روس اسبق تیم اورتون از سوی ولادیمیر پوتین برای جنگ به روسیه فراخوانده شده است. این اتفاق درحالی رخ داده که بازیکنان تیم ملی روسیه پس از انجام یک مسابقه در قرقیزستان از بازگشت به کشور خودداری کرده‌اند؛ دلیل این حرکت هم تصمیم ولادیمیر پوتین برای ارسال ۳۰۰ هزار سرباز برای جنگ اوکراین است.

نشریه سان در گزارشی نوشت که رینات، پدر ستاره سابق تیم ملی روسیه اعلام کرده فرزندش احضاریه‌ای از دفتر نام‌نویسی سربازان دریافت کرده است. او مدعی شده با توجه به سن دینیار، یک تناقض وجود دارد و فرزندش در سن ۱۸ سالگی خدمت خود را انجام داده است. براساس قانون افراد تا ۳۵ سال باید فراخوانده شوند و همین امر باعث ابهاماتی شده است.

دیوید مویس، سرمربی سابق اورتون در سال ۲۰۰۹ برای جذب این ستاره ۹ میلیون پوند هزینه کرد و دینیار ۵۸ بار با لباس تافی‌ها در لیگ برتر انگلیس به میدان رفت و ۸ گل هم به ثمر رساند. بیلیالتدینوف که با تیم ملی روسیه به نیمه‌نهایی یورو ۲۰۰۸ هم رسیده بود در سال ۲۰۱۸ با لباس تراکای لیتوانی از فوتبال خداحافظی کرد. او اکنون عضو کادر فنی تیم رودینا مسکو در دسته دوم فوتبال روسیه است.

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی