پایگاه خبری توانا

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از گام‌های موثر مدیریت جدید شهری در رفع مشکلات آتش‌نشانان خبر داد.

به گزارش توانا،  قدرت الله محمدی مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در مراسم گرامیداشت روز آتش‌نشان اظهار کرد: سازمان آتش نشانی امروز پس از ۹۷ سال از شروع فعالیتش با ۱۳۴ ایستگاه و ۵۲۰۰ پرسنل به صورت شبانه روزی فعالیت می کند.

وی افزود: این سازمان بیش از هزار شهید و جانباز تقدیم کشور کرده و حضور ۱۶ بانوی آتش نشان در این دوره از مدیریت شهری برگ زرین دیگری از حضور زنان در عرصه خدمت در کشور است‌.

محمدی با بیان اینکه رفع برخی کاستی ها و پیگیری مطالبات، مورد انتظار آتش نشانان است، ادامه داد: با این شرایط سخت برای آتش نشانان و خانواده هایشان، توقع برخورداری حداقلی از امنیت روحی و معیشتی خواسته زیادی نیست. هرچند در این دوره شهردار تهران گامهای موثری برای رفع مشکلات آنش نشانان برداشت اما به دلیل انباشت مشکلات برخی از آنها همچنان پا برجاست.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری تهران درباره برخی از خواسته های آتش نشانان عنوان کرد: حل مشکل مشاغل سخت و زیان آور در حوزه تهران بزرگ که این کارکنان مشمول صندوق تأمین اجتماعی نیستند یکی از این خواسته ها است.

وی یاداور شد: ثبت موضوع شهادت آتش نشانان در بنیاد شهید و امور ایثارگران، دستور تسریع و تصویب لایحه وزارت کشور به هیأت دولت به منظور حل مشکل حقوق کارکنان شهرداری و آتش نشانی، تامین زمین برای احداث بیمارستان تخصصی به نام شهدای آتش نشانی برای کارکنان این سازمان و پیش بینی ردیف مالی در بودجه جهت تامین تجهیزات تخصصی مورد نیاز آتش نشانی از دیگر درخواست های آتش نشانان است‌.

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی