پایگاه خبری توانا

شهردار تهران از ساخت بوستان 11 هکتاری در شرق تهران طی تفاهم با وزارت دفاع خبر داد و گفت: 2600 واحد مسکونی هم در این محدوده ساخته می‌شود.

به گزارش توانا، علیرضا زاکانی شهردار تهران در حاشیه مراسم کلنگ زنی بیش از 10 هزار واحد مسکونی در مناطق مختلف تهران، اظهار داشت: در منطقه 13 تهران حدود 17 هکتار زمین برای ساخت و ساز جدید در نظر گرفته شده که 11 هکتار آن به بوستان اختصاص خواهد یافت و 6 هکتار طی تفاهم با وزارت دفاع برای ساخت 2600 واحد مسکونی در نظر گرفته شده است که یکی از بزرگ‌ترین رخدادها در حوزه مسکن در شرق تهران است.

وی افزود: همزمان با مراسم کلنگ‌زنی ساخت مسکن در شرق تهران در مناطق 1، 4 و 11 و … نیز چنین برنامه‌هایی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ اجرا می‌کنند. همچنین جانمایی این پروژه به صورتی است که پیوست ترافیکی برای آن در نظر گرفته شده است.

وی در پاسخ به پرسشی درباره اینکه چرا شهرداری تهران هنوز به واحد پنجره خدمات هوشمند دولت متصل نشده است، گفت: همه اقداماتی که باید در شهرداری انجام می‌گرفت، صورت گرفته است تا تعامل و پیوستگی برقرار شود. وزارت ارتباطات قرار است کدی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به شهرداری تهران اعلام کند و هر زمان این موضوع محقق شود به پنجره خدمات هوشمند متصل خواهیم شد.

شهردار تهران درباره بافت فرسوده تهران گفت: مشوق‌هایی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برای شهروندان در نظر گرفته‌ایم تا هرچه سریع‌تر بافت فرسوده نوسازی شود.

وی در خصوص وضعیت ترافیکی شهر تهران گفت: در مورد وضعیت ترافیکی تاکسیرانی ، اتوبوس رانی و مترو در اولویت هستند و بنا داریم سقف بهره‌مندی شهروندان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ از حمل و نقل عمومی افزایش دهیم.

وی در پاسخ به پرسش دیگری درباره میزان خسارت به شهرداری تهران در اغتشاشات اخیر گفت: در این حوادث ظلم مضاعفی به مردم شهر شد. یک عده اعتراضات را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تبدیل به آشوب کردند و هیچ کس آشوب را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در شهر نمی‌پذیرد.

وی گفت: 43 اتوبوس، 54 ایستگاه آتش‌نشانی و 25 خودروی آتش‌نشانی در اغتشاشات و آشوب‌های اخیر دچار آسیب شده و این درحالی است که ما برای تامین یک دستگاه اتوبوس جهت بهبود وضعیت حمل و نقل عمومی اقدامات بسیاری را  انجام داده‌ایم ولی متاسفانه عده‌ای بدون مسئولیت یا اجیرشده،  43 اتوبوس را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ از مدار خارج کردند.

زاکانی خاطرنشان کرد: از اقدامات بسیار زشت و ناپسند در اغتشاشات اخیر متعرض شدن به پاکبان ها، آتش‌نشان ها و خودروهای آمبولانس بود و برخی از این طریق می خواستند نیت شوم خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ پیش ببرند ما مجموع خسارات را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به دستگاه قضا اعلام می‌کنیم که استیفای حقوق مردم صورت گیرد.

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی