پایگاه خبری توانا

ملی‌پوش سابق فوتسال کشورمان از شاگردان وحید شمسایی تمجید و پیش‌بینی کرد که آنها به راحتی قهرمان آسیا می‌شوند.
به گزارش توانا؛ جواد اصغری مقدم درباره برتری تیم ملی فوتسال ایران در دو دیدار نخست خود در جام ملت‌های آسیا 2022 اظهار داشت: تیم ملی ایران نشان داد از آسیا جلوتر و تیم شماره یک قاره است. سایر تیم‌های آسیایی برای رسیدن به ایران فاصله زیادی دارند و نتایج نیز همین موضوع را نشان می‌دهد. اگر اتفاق خاصی پیش نیاید که پیش هم نمی‌آید، ایران به راحتی قهرمان مسابقات می‌شود.
وی با بیان اینکه جام ملت‌های آسیا محک خوبی برای بازیکنان جوان ایران است، تصریح کرد: اگر دیدار تدارکاتی داشتیم، آنها پخته‌تر می‌شدند. با این حال چون لیگ قدرتمندی داریم، این بازیکنان جوان تنه به تنه بزرگان فوتسال ایران زده‌اند و به پختگی لازم رسیده‌اند. جوانانی که به تیم ملی هم دعوت نشده‌اند، کیفیت بالایی دارند و می‌توانستند به تیم ملی دعوت شوند.
مربی فوتسال کشورمان در مورد نقطه ضعف تیم ملی و نیز چالش ایران در دقایقی از دیدار با چین تایپه بیان کرد: به نظرم تاکنون به تیم قدرتمندی برخورد نکرده‌ایم که نقطه ضعف ما مشخص شود. بازیکنان ممکن است مقابل تیم ضعیف شُل بگیرند، اما باید بدانیم کارمان در مراحل پایانی سخت‌تر می‌شود.
اصغری مقدم در مورد احتمال رویارویی با سامورایی آبی در مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا خاطرنشان کرد: ژاپن همیشه رقیب سرسختی برای ایران بوده است، اما امسال کیفیت چندان خوبی نداشت و مانند دوره‌های گذشته خیلی سرسخت نیست. به نظرم می‌توانیم از پس ژاپن بربیاییم و این تیم برای ما مشکل‌ساز نخواهد بود. البته نباید به تیمی فکر کنیم و تمرکزمان باید روی کار خودمان باشد.
وی درباره رقبای سنتی ایران در راه قهرمانی آسیا به تسنیم گفت: دیدار فینال به خاطر استرس بازیکنان دو تیم دشوار خواهد بود که آنهم برای ایران سخت نیست. مدعیان همیشگی مانند تایلند، ازبکستان و ژاپن تاکنون خیلی قدرتمند نبودند و شاید مربیان این تیم‌ها می‌خواهند تازه به ترکیب اصلی خود برسند. تیم‌ها در دیدارهای حساس‌تر با نفرات اصلی به میدان می‌روند و می‌دانند جای اشتباه ندارند. باید با حواس جمع بازی کنیم و دنبال بهترین نتیجه باشیم.

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی