پایگاه خبری توانا

یک عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم ایجاد سازوکاری برای بیان اعتراضات مردم به صورت قانونی گفت: دولت برای اصلاح روندهای مربوط به حجاب و عفاف به مجلس لایحه دهد.

به گزارش توانا،یعقوب رضازاده با اشاره به بخش‌هایی از صحبت‌های رئیس جمهوری و تاکید بر حق اعتراض قانونی مردم گفت: مردم اظهارنظرهایشان را مستقیم با نمایندگان در حوزه‌های انتخابیه و یا با حضور در دفاتر نمایندگان و دیدار با آن‌ها در مجلس بیان می‌کنند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه رییس جمهوری درباره ایجاد مراکزی جهت گفت‌وگو و نقد و اعتراض مطالبی را بیان کردند، ‌قطعا می‌توان با هماهنگی مجلس سازوکارهایی را برای ارائه پیشنهادات و انتقادات مردم پیش بینی کرد تا این کار با روش و شیوه جدیدی صورت گیرد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: بر این اساس باید سازوکاری فراهم شود تا مردم به صورت قانونی اعتراضات‌شان را بیان کنند و مجلس هم در این زمینه کمک می‌کند.

رضازاده درباره امکان اصلاح روندهای مربوط به حجاب و عفاف و گشت ارشاد گفت: مجلس برای بررسی این موضوع می‌تواند پیشنهادات دولت را در قالب لایحه جدید مورد رسیدگی قرار دهد. ابتدا این لایحه در کمیسیون‌های حقوقی، ‌اجتماعی، امنیت ملی و شورا بررسی می‌شود و سپس بعد از تصویب در این کمیسیون‌ها نوبت به بررسی در صحن علنی می‌رسد.

وی ادامه داد: دولت برای اصلاح روندهای مربوط به حجاب و عفاف به مجلس لایحه دهد. مجلس آمادگی دارد بر اساس پیشنهادات دولت روند موجود را اصلاح کند./ایسنا

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی