پایگاه خبری توانا

رسانه‌های رسمی عراق از مجروح شدن ۲۸ نفر از جمله ۱۹ نیروی امنیتی در جریان تظاهرات امروز در بغداد خبر دادند.

به گزارش  توانا به نقل از رسانه های عراقی، ستاد اطلاع رسانی امنیتی عراق وابسته به وزارت دفاع این کشور امروز (شنبه) اعلام کرد که درپی تظاهرات امروز در میدان “التحریر” و پل “الجمهوریه” در مرکز بغداد ۱۹ نیروی امنیتی و ۹ غیر نظامی تا بدین لحظه مجروح شده‌اند.

براساس اعلام این ستاد، این نیروها در پی پرتاب سنگ و کوکتول مولوتوف توسط برخی افراد نفوذی در میان معترضان به سمت نیروهای امنیتی مجروح شده‌اند.

گروه موسوم به “معترضان اکتبر ۲۰۱۹” در سه سالگی اعتراضات خود به خیابان های بغداد آمدند و این بار هواداران جریان صدر هم در کف خیابان با این گروه همراه شدند.

تظاهرات کنندگان تشرینی (معترضان اکتبر ۲۰۱۹) صبح امروز از میدان التحریر (منتهی به منطقه سبز بغداد) به سوی منطقه سبز حرکت کردند و در همان ابتدای پل الجمهوریه، دروازه و مانع آهنی نصب شده از سوی نیروهای امنیتی را برداشتند؛ بخش هایی از آن را از روی پل الجمهوریه به داخل رود دجله انداختند تا راه را برای ورود به منطقه سبز باز کنند.

در برخورد با مانع بتونی جدید اما معترضان، اقدام به سنگ پرانی به سوی نیروهای امنیتی کردند.

امروز در کنار معترضان تشرینی، طرفداران مقتدا صدر رهبر جریان صدر نیز با تصاویر و پلاکارهای معروف و پوشیدن لباس سیاه، حضور آشکاری داشته اند.

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی