پایگاه خبری توانا

معاون نظارت و بازرسی امور سیاسی و قضائی سازمان بازرسی کل کشور، بازرسان کل استان‌ها را مأمور کرد که بر نحوه اجرای سامانه پایش حمل و نقل دانش‌آموزی رصد و نظارت داشته باشند.

به گزارش توانا، احمد اسدیان با اشاره به فعالیت سامانه پایش حمل و نقل دانش‌آموزی (سپند) بیان کرد: با توجه به آیین‌نامه حمل و نقل دانش‌آموزی مصوب سال 87 هیئت وزیران و ابلاغ دستورالعمل اجرایی آن در سال 97 توسط وزیر کشور، مدیریت و نظارت بر سرویس مدارس با تعیین تکلیف در دو بخش شهرداری‌ها و آموزش و پرورش مشخص شده است.

وی ادامه داد: بر این اساس به منظور ساماندهی، مدیریت و نظارت مستمر بر عملکرد دستگاه‌های متولی، استفاده والدین و همچنین امکان پایش برخط اطلاعات و ایجاد شفافیت در حوزه‌های مالی، سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور مکلف شده‌اند با همکاری وزارت آموزش و پرورش نسبت به ایجاد سامانه‌ای به منظور فعالیت تمامی ذی‌نفعان و دستگاه‌های متولی اقدام کنند.

معاون نظارت و بازرسی امور سیاسی و قضائی سازمان بازرسی با اشاره به راه‌اندازی سامانه سپند از سال 98 توسط سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، بازرسان کل استان‌ها را مکلف کرد که به منظور رصد و نظارت بر نحوه اجرای این امر و سامانه مذکور در سطح استان‌ها اقدام کنند.

اسدیان تأکید کرد: به طور حتم انتقال فرآیند اجرایی سرویس مدارس بر بستر سامانه سپند، امکان سیستمی شدن فرآیندها، افزایش ایمنی سفر و امنیت دانش‌آموزان، سهولت نظارت و شفاف‌سازی مالی و نظارت مستمر والدین بر رفت و آمد دانش‌آموزان از طریق نرم‌افزار تلفن همراه را به همراه دارد.

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی