پایگاه خبری توانا

معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه با اشاره به فرایند درمان و معالجه باقر نمازی گفت: از وی به دلایل انسان‌دوستانه، رفع ممنوع‌الخروجی شد.

به گزارش توانا، کاظم غریب‌آبادی معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر در پاسخ به یک سؤال درباره باقر و سیامک نمازی گفت: باقری نمازی به دلیل مسائل پزشکی و درمانی نزدیک به چهار سال است که خارج از زندان و در منزل خود در تهران به سر می‌برد.

معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه تصریح کرد: با توجه به درخواست‌های مطرح برای ادامه معالجه در خارج از کشور، بنابر ملاحظات انسان‌دوستانه روز چهارشنبه گذشته از باقر نمازی رفع ممنوع‌الخروجی به عمل آمد و هر زمانی که بخواهد، می‌تواند از کشور خارج شود.

غریب‌آبادی افزود: در همین چارچوب، یک هفته مرخصی نیز به سیامک، فرزند وی داده شده تا بتواند با والدینش دیدار کند.

دبیر ستاد حقوق بشر ابراز امیدواری کرد که زندانیان ایرانی در بند آمریکا هرچه سریع‌تر آزاد شوند.

به گزارش تسنیم، باقر نمازی پیش از انقلاب، معاونت امور محلی و عمران شهری وزارت کشور ایران را به‌عهده داشت و زمان جنایت آتش‌سوزی سینما رکس آبادان، استاندار خوزستان بود. وی چند سال بعد از پیروزی انقلاب به آمریکا مهاجرت و در این کشور زندگی کرد.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل از این اقدام کشورمان تقدیر کرده است.

سیامک نمازی از سال 94 دوران محکومیت 10 ساله خود را می‌گذراند که به دلیل احتمال خروج پدرش از ایران برای درمان، به وی مرخصی از زندان داده شده تا روند درمان پدرش را نظارت کند.

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی