پایگاه خبری توانا

آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد: اوکراین اطمینان داده است از سلاح هایی آمریکایی برای حمله به خاک روسیه استفاده نخواهد کرد.

توانا :وزیر خارجه آمریکا روز چهارشنبه به وقت محلی در نشستی خبری تاکید کرد: اعتماد زیادی میان آمریکا و اوکراین و همچنین سایر متحدان آمریکا وجود دارد.

وزیر امور خارجه آمریکا همچنین ادعا کرد که اقدام روسیه در مسدود کردن صادرات مواد غذایی اوکراین  “آنچه از اعتبار این کشور باقی مانده است” را تهدید می کند.

وی گفت: روسیه به دنبال روابط با کشورهای سراسر جهان از جمله بسیاری از کشورهایی است که به دلیل افزایش ناامنی غذایی ناشی از جنگ اوکراین، قربانی این جنگ شده اند.

بلینکن افزود که تخمین زده می شود در نتیجه جنگ روسیه در اوکراین،  ۴۰ میلیون نفر به جمعیت کسانی که با ناامنی غذایی مواجه هستند اضافه شود.

وی ادامه داد: به عقیده من  کشورها در سراسر جهان به طور فزاینده‌ای به این نتیجه می رسند که چالش‌هایی که اکنون با آن‌ مواجه هستند، ناشی از اقدامات روسیه است.

بلینکن گفت که پس از نشست امنیت غذایی در سازمان ملل، آنتونیو گوترش دبیرکل این سازمان  تلاش کرده است تا راهی برای خروج کشتی ها از بنادر اوکراین و پایان این محاصره پیدا کند.

وی همچنین با ادعای تخفیف های درنظر گرفته شده در تحریم های روسیه برای فراهم کردن شرایط صادرات مواد غذایی این کشور گفت: یکی از مقامات ارشد ما به سراسر جهان سفر کرده است تا این موضوع را برای سایر کشورها کاملاً روشن کند و به سوالات آنها پاسخ دهد.

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی