پایگاه خبری توانا

سالانه بین 300 تا 700 هزار نفر جوان به خدمت سربازی اعزام می شوند که با توجه به قرارداشتن کشور در شرایط عادی و عدم استفاده از این نیروی انسانی برای مقابله با دشمنان، دو سال از مفیدترین عمر جوانان به بطالت در پادگان ها می گذرد.

به گزارش خبرنگار توانا، طبق آمارهای رسمی کشور هر ساله بین 300 تا 700 هزار نفر جوان به پادگان ها برای گذراندن دوره دو ساله خدمت به شرط اینکه مشمول دریافت اضافه خدمت نشوند، روانه می شوند.

امروز جای خالی نیروی های جوان و کارآمد  در بخش های مختلف اقتصادی به یک بحران کمبود نیرو تبدیل شده است. عدم مهارت آموزی، بکارگیری از ظرفیت های علمی در بخش های مولد اقتصادی و بکارگیری از توانایی ها  جوانان اعزام شده به خدمت سربازی در بخش های مختلف اقتصادی با توجه به روند کاهش روند جمعیت جوان در کشور به مسئله بحث برانگیزی تبدیل شده است.

بخش عمده  ای از این جوانان که به سربازی اعزام می شوند با مدرک تحصیلی دیپلم هستند که نه مهارتی را در مدارس و دبیرستانها آموخته اند، نه تحصیلات عالیه دارند و نه قرار است طی دو سالی که در پادگان ها هستند، مهارتی بیاموزند بنابراین می توان مطمئن بود که این قشر از جوانان برای ورود به بازار کار به شرط نداشتن پارتی با چالش های جدی ای مواجه خواهند شد.

جوانانی که به خدمت سربازی اعزام می شوند 12 سال عمر مفید خود را در مدارس برای حفظ کردن دروس می گذرانند و اگر مردود نشده باشند در اوج سن جوانی و داشتن انرژی روانه پادگان ها می شوند تا جشن تولد 20 سالگی خود را در خدمت سربازی بگیرند.

خانواده هایی که پسرانی جوان دارند در این دو سال سربازی هستند از یک سو دلواپس به سلامت بازگشتن آنها و از سوی دیگر نگران وضعیت شغلی جوانان خود هستند زیرا به خوبی می دانند برای جوان بدون مهارت و تجربه در بازار کار جایی وجود ندارد.البته عده ای از این خانواده ها که از تاثیر نداشتن مهارت در جذب نیروی انسانی به بازار کار آگاه هستند تلاش می کنند از فرصت تعطیلات تابستانه برای مهارت آموزی به فرزندان خود استفاده کنند ولی مشخص نیست این آموزش مقطعی که با تعطیلات جوانان و کودکان گره خورده است می تواند در مهارت آموزی آنان تاثیرگذار باشد یا خیر؟

بدون تردید مهارت آموزی مقطعی برای نیروی کار مفید و موثر نخواهد بود.نظام آموزشی کشور نیز که به خوبی از تبعات فقدان مهارت آموزی به دانش آموزان آگاه است ولی هیچ گاه برای رفع این معضل چاره ای جز انعقاد تفاهم نامه های بی اثر با سازمان فنی حرفه ای کشور نمی  اندیشند.

شاید امیدهایی که از سیستم آموزشی شعارزده کشور برای مهارت آموزی جوانان به ناامیدی تبدیل شده باشد بتواند بار دیگر با عملگرایی سازمان نظام وظیفه که جذب سرباز می کنند، جان تازه ای بگیرد.البته به شرط اراده ای برای اجرای طرح هایی در قالب ضرورت مهارت آموزی به سربازان.

با توجه به اینکه کشور در شرایط عادی به سر می برد، لازم است تا سازمان نظام وظیفه کشور آستین ها را برای مهارت آموزی سربازان جوان بالا بزند تا بهترین دوره عمر جوانان در پادگان ها تلف نشود.

برای اجرای این طرح می توان به تمامی سربازان در دوره آموزشی دو ماهه نحوه استفاده از اسلحه و مهمات را آموزش دهند و پس از آن جوانان را براساس علایق خود یعنی جذب نیروی های نظامی شدن و یا آموزش پیشه ای دیگر تقسیم کرد و بر آن است دوره های مهارت آموزی متناسب با نیاز بازار کار برای جوانان برگزار کرد.

بدون تردید برگزاری چنین دوره هایی با همکاری سازمان نظام وظیفه و سازمان فنی حرفه ای کشور و همکاری بخش های مختلف تولید می تواند علاوه بر حل بخشی از مشکلات جوانان برای پیوستن به بازار کار، امکان کمک به بخش تولید با استفاده از نیروی انسانی کم هزینه تر در دوره آموزشی را نیز مهیا می کند.

این روزها که بخش تولید از افزایش هزینه ها(انرژی، دستمزد، مالیات و …) گلایه دارند با استفاده از نیروهای جوانی که دوره خدمت سربازی را می گذرانند و قصد مهارت آموزی دارند می توانند حداقل طی دوره ای شش ماهه تنفسی با کاهش بخشی از هزینه ها داشته باشند و پس از اتمام دوره مهارت آموزی سربازان جوان از آنان به عنوان نیروی انسانی ثابت استفاده کنند.

بدون تردید اجرای چنین طرح هایی می تواند علاوه بر جلوگیری از اتلاف سرمایه های انسانی کشور موجب تربیت نیروی انسانی مفید برای جامعه شود تا از آنها در مسیر رشد و توسعه اقتصادی کشور بهره برد.

 

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی