پایگاه خبری توانا

مشاور رئیس جمهور گفت: مناطق آزاد با تامین زیرساخت‌های بین المللی لازم برای فعالان اقتصادی، از حضور ایرانیان خارج کشور برای سرمایه گذاری در این مناطق استقبال می‌کند.

به گزارش توانا، سعید محمد امروز سه شنبه (۱۲ مهرماه) در آیین تکریم و معارفه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: مناطق آزاد در دنیای امروز از جایگاه ویژه و انکارناپذیری در رونق اقتصادی کشور‌ها برخوردار هستند. یکی از اصلی‌ترین مزیت‌های آنها، تسهیل سرمایه گذاری در این مناطق است؛ زیرا در سرزمین اصلی فرایند‌های اداری پیچیده تری در این زمینه وجود دارد و این مناطق موظف به تسهیل و تسریع این موانع هستند. اما متاسفانه در کشورما از این مزیت ویژه برای جذب سرمایه گذاران ایرانی خارج از کشور به درستی استفاده نشده است.

او گفت: سرمایه گذاران ایرانی بسیاری در کشور‌های مختلف جهان در حال فعالیت هستند، بسیاری از آن‌ها تمایل دارند در کشور خودشان سرمایه گذاری کنند. اگر بستر مناسب در این زمینه فراهم شود، بدون شک، اتفاق بزرگی در مناطق آزاد کشور رقم می‌خورد و این مناطق به جایگاه و کارکرد اصلی خود نزدیک می‌شوند.

محمد می گوید: این سرمایه گذاران به دلیل داشتن تجربه‌های بین المللی و ارتباطات گسترده اقتصادی و تجاری و مالی در سطوح عالی اقتصادی در کشور‌های مختلف به راحتی تحت تاثیر پروپاگاندای دشمنان ایران و جوسازی‌های رسانه‌ای قرار نمی‌گیرند و با ثبات و آرامش، فعالیت اقتصادی خود را آغاز کنند و با توجه به دانش و مهارت کافی که در اختیار دارند می‌توانند نسلی جدید در این حوزه تربیت و به کشور تقدیم کنند.

او گفت: تحریم‌های ظالمانه دشمنان ایران و انقلاب بسیاری از فعالان اقتصادی ما در سال‌های گذشته دچار مشکلات فراوان شده اند و از این طریق می‌توان بخشی از این عقب ماندگی‌ها را جبران کرد و این فعالان اقتصادی را ارتقاء دهیم. مناطق آزاد می‌توانند با تامین زیر ساخت‌های لازم به منظور راه اندازی بانک آفشور، بیمه آفشور و بورس بین الملل، شتاب مطلوبی نسبت به تامین نیازمندی‌های فعالیت‌های بین المللی فراهم نماید.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی در پایان با دعوت از ایرانیان خارج از کشور برای سرمایه گذاری در مناطق آزاد کشور گفت: در این زمینه چند نکته حائز اهمیت است؛ اول اینکه باید سیاسی بازی را به کلی کنار بگذاریم و فقط به پیشرفت کشور توجه کنیم و هیچ دغدغه‌ای جز این نداشته باشیم. دوم اینکه؛ تخصص، مهارت و کارنامه درخشان افراد در این زمینه را در اولویت قرار دهیم تا به بیشترین بازدهی برسیم. سوم اینکه؛ نهایت تلاش خود را به کار ببندیم تا از بروز هرگونه فساد جلوگیری کنیم؛ زیرا وجود فساد، تخصص و شایستگی را به کلی کنار می‌زند و موانع بسیاری در این راه ایجاد می‌کند.

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی