پایگاه خبری توانا

نایب رئیس مجلس لبنان گفت: موضع و اظهارات قوی و متحد لبنان امروز ما را به نتیجه فعلی رساند و آشکار کرد که لبنان حقوق کامل خود در میدان گازی «قانا» را به دست آورده است.

به گزارش  توانا از پایگاه خبری العهد « إلیاس بو صعب» نایب رئیس پارلمان لبنان پس از نشست مشترک رئیس جمهور، نخست وزیر و رئیس پارلمان این کشور افزود: فکر می کنم همه منتظر این نشست بودند و شکی نیست که به هنگام خروج از نشست با افتخار موضع یکسان خود را اعلام خواهیم کرد و این عاملی برای قدرت لبنان بود و ما را به جایی که رسیده ایم، رساند.

وی با اشاره به اینکه در این نشست مشترک روسای سه گانه ( رئیس جمهور، نخست وزیر و رئیس پارلمان ) سوالاتی داشتند و تیم فنی ویژه بررسی پیش نویس پیشنهادی ترسیم مرز دریایی بین لبنان و فلسطین اشغالی به آنها پاسخ داد، ابراز امیدواری کرد که پاسخ لبنان به نماینده آمریکا درباره این پیش نویس پیشنهادی امروز (سه شنبه) داده شود.

بو صعب با ابراز امیدواری به اینکه پاسخ نهایی [ میانجی آمریکا ] در پایان هفته به دست مقامات لبنان برسد، اشاره کرد: هنگامی که گزارش نهایی چه منفی یا مثبت را دریافت کنیم، موضع واحد لبنان اعلام خواهد شد.

وی که از جانب نبیه بری رئیس پارلمان لبنان مامور پیگیری پرونده ترسیم مرزهای دریایی با فلسطین اشغالی است، با اشاره به اینکه اختلاف در جزئیات [ پیشنهاد هوکشتاین ] کوچک و نه بزرگ است اظهار داشت: پاسخ ما رسمی نیست بلکه پاسخی به پیشنهاد « هوکشتاین » است.

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی