پایگاه خبری توانا

نماینده ویژه رئیس جمهور در امور افغانستان از اعزام یک فروند هواپیما امدادی کشورمان حاوی کمک دارویی برای مجروحان حادثه تروریستی اخیر در افغانستان و انتقال مجروحان به ایران خبر داد.

به گزارش توانا، حسن کاظمی قمی، نماینده ویژه رییس جمهوری در امور افغانستان گفت: یک فروند هواپیمای امدادی جمهوری اسلامی ایران حاوی مقادیری کمک های دارویی و تجهیزات پزشکی و برای انتقال مجروحان حادثه تروریستی اخیر در افغانستان روز گذشته عازم کابل شده بود که اکنون تعدادی از مجروحان بد حال به ایران منتقل شده اند.

وی تصریح کرد : جمهوری اسلامی ایران ضمن اعلام همبستگی با خانواده های داغدیده ، بر اساس اصول اسلامی و انسانی و اشتراکات فرهنگی همواره در کنار مردم افغانستان بوده و خواهد بود.

کاظمی قمی پیش از این نیز  در تماس با مقامات وزارت بهداشت هیات حاکمه سرپرستی افغانستان ضمن محکومیت اقدامات تروریستی اخیر از آمادگی ایران برای کمک به مردم افغانستان خبر داده بود.

خبرگزاری اسپوتنیک روز شنبه به نقل از منابع مطلع اعلام کرده بود که یک انفجار در نزدیکی مدرسه دخترانه “مولانا جلال‌الدین” در منطقه “خیرخانه” در شمال کابل رخ داد.

صبح جمعه نیز در پی وقوع انفجار انتحاری که یک مرکز آموزشی را در غرب کابل، پایتخت افغانستان هدف قرار داد، بر اساس تازه‌ترین آمار دست کم ۳۵ تن کشته و ۸۲ تن دیگر زخمی شده‌اند.

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی