پایگاه خبری توانا

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا با گوستاوو پترو رهبر چپ‌گرای کلمبیا و رئیس جمهور جدید این کشور که در خصوص مسائل مختلف انتقادات شدیدی به دولت بایدن داشت دیدار کرد.

به گزارش  توانا از نیویورک تایمز، بلینکن در آغاز سفر پنج روزه خود به آمریکای جنوبی روز دوشنبه (به وقت محلی) وارد بوگوتا پایتخت کلمبیا شد. این سفر یک روز پس از آن صورت گرفت که ژایر بولسونارو رئیس‌جمهور راست‌گرای برزیل پس از لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا، رقیب چپ‌گرای خود در دور اول انتخابات ریاست‌جمهوری دوم شد. دور دوم انتخابات که در ۸ آبان برگزار می‌شود.

بلینکن در کنفرانس خبری مشترک با پترو در کاخ ریاست جمهوری کلمبیا، سعی کرد اختلاف‌های میان دو کشور را کم اهمیت جلوه دهد.

وی گفت: «ما به سخنان یکدیگر گوش می‌کنیم و از هم یاد می‌گیریم.»

پترو نیز  در این کنفرانس خبری اذعان کرد که “ما جنگ علیه مواد مخدر را متفاوت می‌بینیم. ”

وی در عین حال که مادورو رهبر ونزوئلا را “دیکتاتور” نامید، به سرعت بر احیای روابط کشورش با ونزوئلا تاکید کرد و گفت که این دو ملت باید در کنار هم زندگی کنند.

بلینکن نیز گفت که آمریکا به حمایت از گفت وگو میان دولت مادورو و خوان گوایدو، رهبر مخالفان که ایالات متحده او را به عنوان رهبر قانونی ونزوئلا می‌ شناسد، ادامه می‌دهد.

بلینکن در پاسخ به این سوال که آیا دولت بایدن ممکن است نام کوبا را به عنوان دولت رسمی حامی تروریسم توسط دولت ترامپ لغو کند، قولی نداد و به یک روند رسمی برای لغو چنین نامگذاری‌هایی اشاره کرد.

پترو این اتهام را “بی عدالتی” دانست و گفت که این انگ “باید اصلاح شود. ”

بلینکن از کلمبیا به خاطر میزبانی تعداد زیادی از مهاجران ونزوئلایی تشکر کرد.

سال گذشته ۱.۷ میلیون ونزوئلایی از کلمبیا وضعیت قانونی موقت گرفتند.

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی