پایگاه خبری توانا

نماینده مجلس درباره نشست مجمع نمایندگان استان سیستان با رئیس جمهور گفت: آقای رئیس جمهور گروهی را برای بررسی حوادث زاهدان به استان اعزام کرده‌اند.

به گزارش توانا محمد سرگزی عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان از جلسه رئیس جمهور با مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در حاشیه جلسه امروز رای اعتماد در مجلس خبر داد و گفت: مسائل مختلفی در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت که مهمترین آن‌ها بررسی حوادث اخیر در زاهدان بود.

نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی، درباره نظرات رییس جمهور در این نشست گفت: رئیس جمهور در این دیدار با بیان اینکه مردم استان سیستان و بلوچستان از ابتدای انقلاب در همه حوزه‌ها با صبر و شکیبایی علیرغم تمام مشکلات اقتصادی و محدودیت‌هایی که در این استان وجود دارد، پای آرمان‌های این نظام ایستادند و در ادامه نیز به همین صورت حرکت خواهند کرد و به دشمنان این نظام و مردم اجازه نخواهند داد که امنیت استان را به هم بزنند، حساب مردم را از آشوبگران جدا کردند.

وی در ادامه تصریح کرد: در این جلسه، نمایندگان، گزارشی از حادثه‌ای که در شهر زاهدان اتفاق افتاد ارائه کردند از جمله اینکه برخی افراد وابسته به گروهک‌های تروریستی بودند و در این میان، برخی از مردم نیز، که درگیر این ماجرا نبوده و صرفا به دلیل نزدیکی به محل درگیری آسیب دیدند.

سرگزی افزود: نگاه رئیس جمهور اینگونه بود که ایشان حساب مردم و شهروندان بی‌گناه را از آشوبگران حاضر در صحنه جدا کردند و تاکید کردند که باید از خانواده‌های این افراد بیگناه آسیب دیده نیز دلجویی شود و مشکلات آنان پیگیری شود.

عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان اظهار کرد: همچنین در جلسه امروز مطرح شد که آقای رئیس جمهور گروهی را برای بررسی این موضوع به استان اعزام کرده اند. گرچه کمیسیون امنیت ملی به نمایندگی از مجلس شورای اسلامی تعدادی از نمایندگان را به استان اعزام کرده که هم اکنون در استان حضور داشته و در حال بررسی موضوع هستند.

نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به مطرح شدن مشکلات استان در جلسه امروز گفت: در این جلسه، درخواستی از آقای رئیس جمهور شد مبنی بر اینکه امروز شاهد هستیم ظرفیت نخبگانی استان سیستان و بلوچستان در بدنه مدیریتی کشور و تراز ملی، استفاده نشده و این موضوع باعث عقب ماندگی‌هایی در استان شده است؛ لذا از آقای رئیسی تقاضا شد که از این ظرفیت مغفول استفاده شود که رئیس جمهور نیز از این پیشنهاد استقبال کردند.

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی