پایگاه خبری توانا

مقاومت و درگیریهای سیار مردم و مبارزان فلسطینی با نیروهای رژیم صهیونیستی و شهرک نشینان صهیونیست در امتداد کرانه باختری رود اردن این روزها خواب و آسایش را از چشمان آنها ربوده و احساس ترس و ناامنی را در بین آنها حکمفرما کرده است.

به گزارش   توانا  روزنامه لبنانی الاخبار امروز سه شنبه در گزارشی درباره آخرین تحولات کرانه باختری رود اردن نوشت: عملیات مقاومت فلسطین در کرانه باختری ظرف ۴۸ ساعت گذشته یادآور صحنه درگیری فراگیر فلسطین در انتقاضی مسجدالاقصی با تمامی جزئیات آن است و موانع ارتش اشغالگر، خیابان‌های کنارگذر شهرک‌های صهیونیست نشین و خودروها و اتوبوس‌های شهرک‌نشینان به اهدافی برای گلوله‌های مقاومت در سراسر کرانه باختری تبدیل شده است.

روزنامه الاخبار با اشاره به اینکه “استان نابلس در این میان بیشترین سهم را به خود اختصاص داده است، به گونه ای که شاهد تقریبا ۶ عملیات تیراندازی در ۴۸ ساعت اخیر بوده است ” یادآور شد : شهرک نشینان که در اقدامات تجاوزکارانه و خصمانه خود علیه فلسطینیان بسیار پیش رفتند، در حال حاضر از امنیت کمتری برخوردار هستند و همین امر باعث شده تا شهرک نشینان صهیونیست از سران خود بخواهند تا علیه کرانه باختری عملیاتی به سبک عملیات گذشته این رژیم موسوم به “دیوار بازدارنده”، انجام دهند.

بر پایه همین گزارش، نیروهای مقاومت طی روزهای یکشنبه و دوشنبه بیش از ۹ عملیات تیراندازی انجام دادند و علاوه بر آن، با سلاح سرد ۵ شهرک نشین صهیونیست را مجروح کردند. از سوی دیگر، ارتش اشغالگر نیز با آتش گشودن به سوی یک خودروی فلسطینی دو جوان فلسطینی از اهالی شهرک “جلزون” در نزدیکی رام الله را به شهادت رساندند و سرنشین سوم خودرو را مجروح کردند و مدعی شد که این خودرو درصدد زیر گرفتن نظامیان صهیونیست بوده است.

“شلومو نئمان” رئیس شورای شهرکهای صهیونیست نشین در کرانه باختری با اذعان به اینکه “عملیات نیروهای مقاومت به یک پدیده روزمره تبدیل شده “، از عملکرد سران سیاسی و امنیتی رژیم صهیونیستی گله و شکایت کرده و گفته است: ” آنها ما را به حال خود رها کرده اند.”

برپایه این گزاش، روزنامه صهیونیستی “یدیعوت آحارانوت” نیز به نوبه خود اعتراف کرده است که “شهرکنشینان احساس امنیت را از دست داده اند.”

روزنامه الاخبار با اشاره به اینکه عملیات نیروهای مقاومت فقط شامل تیراندازی نمی شود، توضیح داد: دهها شهر و پایگاه در سرزمین های اشغالی شاهد پرتاب سنگ و شیشه های آتش زا از سوی فلسطینیان بوده است و آنها به سمت خودروهای صهیونیست ها سنگ پرتاب کرده اند. این در حالی است که نیروهای اسرائیلی موانع نظامی خود را تقویت کرده اند.

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی