پایگاه خبری توانا

به دنبال پایان یافتن آتش‌بس در یمن و تمدید نشدن مجدد آن در پی کارشکنی‌های ائتلاف متجاوز عربی و ادامه تجاوزات آن، انصارالله یمن این بار به سرمایه‌گذاران در عربستان و امارات توصیه کرد که این کشورها را ترک کنند.

به گزارش توانا، به نقل از شبکه المسیره، سرتیپ یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن در توییتی خطاب به سرمایه گذاران در عربستان و امارات نوشت: برادر سرمایه‌گذار، برای اینکه ضرر بیشتری را متحمل نشوید، باید سرمایه‌گذاری خود را از یک کشور متجاوز به کشور دیگری منتقل کنید؛ چراکه سرمایه‌گذاری در کشورهایی مانند عربستان و امارات مملو از ریسک است.

یحیی سریع در ادامه از سرمایه گذاران در عربستان و امارات خواست تا فرصت باقی است به این توصیه عمل کنند.

در همین حال، کمیته عالی اقتصادی یمن وابسته به انصارالله نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که با شرکت‌ها و طرف‌های خارجی غارتگر منابع و به ویژه منابع نفتی یمن اتمام حجت کرده و نامه نگاری‌ها و مکاتبات لازم را با آنها برای پایان دادن به غارت این منابع انجام داده است.

این کمیته اعلام کرد که این مکاتبات در راستای دستور مهدی المشاط، رئیس شورای عالی سیاسی یمن انجام و به طرف‌های غارتگر اعلام شده که به ضرب‌الاجل تعیین شده در این باره پایبند باشند.

کمیته عالی اقتصادی یمن در ادامه به غارتگران منابع این کشور نسبت به بی‌توجهی به ضرب‌الاجل تعیین شده توسط رهبری یمن برای پایان دادن به غارت منابع آن هشدار داد.

آتش‌بس یمن که به پیشنهاد سازمان ملل سه مرحله و هر بار به مدت دو ماه تمدید شده بود، عصر یکشنبه هفته جاری (دوم اکتبر) درحالی پایان یافت که طرف‌های درگیر و در پی کارشکنی ائتلاف متجاوز عربی و نقض روزانه این توافق، برای تمدید مجدد آن به توافق دست نیافتند.

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی