پایگاه خبری توانا

برنامه توسعه‌ای سازمان ملل با انتشار گزارشی ۳۵ صفحه‌ای، وضعیت اقتصادی افغانستان را اسفبار خواند و اظهار داشت بدون آزادسازی دارایی‌های افغانستان که عمدتاً در امریکا نگهداری می‌شوند، بهبود وضعیت افغانستان دور از انتظار است.

به گزارش  توانا ، خبرگزاری صدای افغان (آوا) با اعلام این مطلب افزود: آخیم اشتاینر مدیر برنامه توسعه سازمان ملل ضمن ابراز نگرانی از وضعیت بد زندگی مردم افغانستان گفته است که ما هرگز شاهد فروپاشی اقتصادی به این بزرگی نبودیم.

برنامه توسعه‌ای سازمان ملل گزارشی ۳۵ صفحه‌ای منتشر کرده که تصویری از وضعیت سخت زندگی در افغانستان را نشان می‌دهد.

در این گزارش نتیجه‌گیری شده که بدون آزادسازی دارایی‌های افغانستان که عمدتاً در ایالات متحده نگهداری می‌شوند، بهبود وضعیت افغانستان دور از انتظار است.

به نقل از واشنگتن‌پست، امریکا به صراحت اعلام کرده است تا زمانی که امارت اسلامی به تمام تعهدات خود در توافقنامه دوحه اعم از تشکیل حکومت فراگیر، احترام به حقوق بشر، حقوق زنان و قطع روابط با تروریست‌ها عمل نکنند، تحریم‌ها برداشته نخواهد شد.

بر اساس این گزارش، در حال حاضر مردم افغانستان با کمک‌های بشردوستانه‌ی نهادها به سختی روزگار خود را می‌گذرانند و زنده‌اند.

در گزارش گفته شده است که انتظار می‌رود اقتصاد افغانستان در سال جاری میلادی تا ۲۰ درصد کاهش داشته باشد که همراه با تورم قیمت مواد غذایی و شرایط خشکسالی، می‌تواند منجر به سناریوی شدید فقر شود و تا ۹۷ درصد جمعیت کشور را تحت تاثیر قرار دهد.

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی