پایگاه خبری توانا

یکی از اعضای دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن تاکید کرد، در صورتی که محاصره لغو نشود، موشک‌های دریایی صنعاء به نبرد پایان خواهند داد و انصارالله این توانایی و جسارت را دارد که در صورت برآورده نشدن خواسته‌هایش تاسیسات نفتی عربستان و امارات را هدف قرار دهد.

به گزارش  توانا، محمد البخیتی، عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن در گفتگویی با شبکه خبری المیادین تاکید کرد: در صورتی که خواسته‌های انصارالله برآورده نشود، جنبش این توانایی و جسارت را دارد که تاسیسات نفتی عربستان و امارات را هدف قرار دهد.

وی افزود: صنعاء در حوزه موشک‌های دریایی پیشرفت داشته است و در صورت لغو نشدن محاصره، این موشک‌ها نقش موثری در پایان دادن به نبرد ایفا خواهند کرد.

این عضو دفتر سیاسی انصارالله در ادامه اظهار کرد: خواسته‌های مردم یمن منصفانه هستند و در صورتی که این خواسته‌ها برآورده نشوند، حمله به عمق خاک عربستان و امارات را حق خود می‌دانیم.

همچنین البخیتی گفت: کشورهای متجاوز با قدرت سلاح مانع از ورود کشتی‌ها به یمن می‌شوند اما نیروهای یمنی متقابلا پاسخ خواهند داد.

البخیتی افزود: در صورت استمرار جنگ و محاصره، انصارالله با آتش‌بسی دائمی یا بلند مدت موافقت نمی‌کند و استمرار محاصره به معنای استمرار جنگ است چراکه دشمن مانع ورود کشتی‌ها به یمن می‌شود.

وی ادامه داد: طولانی شدن جنگ علیه یمن در راستای منافع آمریکا و اسرائیل است و به همین دلیل واشنگتن برای آن پافشاری می‌کند. امارات در مقطعی تصمیم گرفت در محاصره علیه یمن مشارکت نداشته باشد اما با فشارهای آمریکا و اسرائیل مواجه شد.

سرتیپ یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن نیز با پایان یافتن آتش‌بس در یمن و تمدید نشدن مجدد آن در توییتی به سرمایه‌گذاران در عربستان و امارات توصیه کرد که این کشورها را ترک کنند.

آتش‌بس میان انصارالله و ائتلاف عربی ضد یمن به رهبری عربستان که مهلت آن دوم اکتبر سال جاری میلادی پایان یافت، تا این لحظه تمدید نشده است.

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی