پایگاه خبری توانا

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: برخی از افراد حاضر در اغتشاشات زاهدان به گروهک‌های معاند نظام اسلامی وابسته بودند که مولوی عبدالحمید در مصاحبه‌ای به دوری جستن مردم از این گروهک‌ها تاکید کرد و همچنین نمازگزاران اهل سنت نیز اعلام برائت کردند.

به گزارش توانا ،فداحسین مالکی درباره حوادث اخیر زاهدان گفت: به مدت یک هفته در جلسات کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، مسائل مربوط به زاهدان و چابهار و مسائل دیگر کشور بررسی شد که اتفاقات زاهدان از چند جهت مورد اهمیت و توجه بود.

عضو کمیسیون امینت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: یکی از مسائل مهم زاهدان این است که پیش داوری درباره این مسائل انجام نشود تا اهمیت و ابعاد مختلف مسائل مشخص شود. البته نقش علمای اهل تشییع و اهل سنت از جمله مولوی عبدالحمید (امام جمعه اهل سنت زاهدان) که ایشان در نماز جمعه مردم را به برائت از اغتشاشگران و همدلی دعوت کردند، بسیار اهمیت داشت.

نماینده مردم زاهدان در مجلس تاکید کرد: برخی از افراد حاضر در اغتشاشات زاهدان به گروهک‌های معاند نظام اسلامی وابسته بودند که مولوی عبدالحمید در مصاحبه‌ای به دوری جستن مردم از این گروهک‌ها تاکید کرد و این رویکرد به حفظ آرامش در زاهدان اثرگذار بود که جای تقدیر دارد.

وی یادآور شد: حمله برخی از افراد معاند به کلانتری ۱۶ زاهدان سبب شد هیاتی از کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس عازم زاهدان شوند تا اتفاقات و مسائل رخ داده را از نزدیک بررسی کرده و پس از دیدار با مقامات و مسوولان استان، ابعاد دلایل حمله و نحوه پاسخ نیروی انتظامی را رصد کرده و به زودی گزارش آن به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ارائه خواهد شد.

مالکی با اشاره به نشست اعضای کمیسیون با مسوولان کشور درباره حوادث اخیر عنوان کرد: در این جلسات به این موضوع تاکید شد که برخی از افراد بیگناه در حوادث زاهدان کشته یا زخمی شدند که با نظر مثبت سپاه و نیروی انتظامی مقرر شد از خانواده‌های آن دلجویی شود.

وی درباره جلسه کوتاهی که برخی از نمایندگان با رییس جمهور پس از معرفی وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مجلس داشتند، گفت: در این جلسه در پی سوال رییس جمهور، اتفاقات رخ داده در زاهدان را به ایشان توضیح دادم و به این نکته هم اشاره کردم که برخی از گروهک‌ها، مسوولیت اتفاقات زاهدان را پذیرفتند و بهتر است این اتفاقات از دامن نمازگزاران و مردم اهل سنت استان پاک شود که رییس جمهور هم این موضوع را تایید کردند.

این نماینده مجلس درباره نامه مولوی عبدالحمید به رییس جمهور نیز گفت: آیت الله رییسی، رییس جمهور کشورمان نیز به صورت تلفنی پاسخ نامه ایشان را داده است.

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی