پایگاه خبری توانا

جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با حضور در سیزدهمین نمایشگاه فناوری نانو از محصولات به نمایش درآمده در این نمایشگاه بازید کرد.

به گزارش توانا به نقل از وزارت دفاع، سید مهدی فرحی جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با حضور در سیزدهمین نمایشگاه فناوری نانو (ایران نان و۱۴۰۱) که در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برپا شد از محصولات به نمایش درآمده در این نمایشگاه بازید کرد.

بر اساس این گزارش، در جریان این بازدید، سردار سید مهدی فرحی از دستاوردها و محصولات شرکت‌های فعال در حوزه فناوری نانو بازدید و ضمن گفتگو با مدیران این شرکت‌ها، از نزدیک در جریان فعالیت این شرکت‌ها قرار گرفت.

در این نمایشگاه که از روز ۹ مهر ماه آغاز شد، آخرین دستاوردها و محصولات بیش از ۱۶۰ شرکت تولیدی و ارائه دهنده خدمات نانویی به نمایش درآمد.

سیزدهمین نمایشگاه فناوری نانو با هدف ایجاد تعامل میان نقش‌آفرینان مختلف توسعه فناوری نانو و ایجاد فرصتی برای گفتگو میان مدیران ارشد با صاحبان دستاوردهای کشور در حوزه مرز دانش برگزار شد.

لازم به ذکر است برنامه توسعه فناوری نانو که با الگوی بومی توسط دولت سیزدهم در حال پیگیری است، تاکنون منجر به دستاوردها و نتایجی نظیر فعالیت علمی و پژوهشی بیش از ۴۰ هزار اسناد و پژوهشگر در عرصه فناوری نانو، حفظ جایگاه چهارم دنیا در انتشار مقالات علمی، تولید بیش از ۱۲۰۰ محصول و تجهیز مبتنی بر فناوری نانو به وسیله بیش از ۳۲۵ شرکت فناور و صنعتی، تکمیل بیش از ۲۹۰ پروژه رفع نیاز صنایع مبتنی بر فناوری‌های داخلی، قطع وابستگی به واردات در برخی حوزه‌های راهبردی و صادرات محصولات فناوری نانو به بیش از ۴۵ کشور شده است.

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی