پایگاه خبری توانا

وزیر دفاع یمن در سخنانی از توانایی نیروهای مسلح این کشور برای هدف قرار دادن اهدافی فراتر از عمق عربستان و امارت خبر داد.

به گزارش  توانا، به نقل از شبکه المسیره، محمد ناصر العاطفی، وزیر دفاع دولت نجات ملی یمن وابسته به جنبش انصارالله در سخنانی اظهار کرد: ما در بمباران اهداف بسیار حساس و مهمی که در بانک اهداف آتی و مشخص خود قرار داده‌ایم تردید نخواهیم کرد.

وی تاکید کرد: اهدافی که ما تعیین کرده‌ایم تنها در عمق عربستان و امارات نیستند، بلکه می‌توانیم به خیلی فراتر از آن برسیم.

العاطفی گفت: نیروهای ائتلاف متجاوز در جریان دوره‌های قبلی آتش‌بس‌، نیروهای خود را بازآرایی کردند و پایگاه‌های نظامی خود را در استان‌های یمن گسترش دادند و به غارت منابع ملت یمن پرداختند.

وی ادامه داد: این اقدامات خصمانه با اراده، هویت و انتخاب ملی مردم ما برای آزادی، حاکمیت، وحدت، استقلال و سربلندی در تضاد است و باید هرچه سریع‌تر چه از طریق صلح و چه با جنگ از بین برود.

وزیر دفاع یمن همچنین خاطرنشان کرد: صنعای بعد از آتش‌بس دیگر مانند صنعای قبل از آتش‌بس نخواهد بود.

آتش‌بس یمن که به پیشنهاد سازمان ملل سه مرحله و هر بار به مدت دو ماه تمدید شده بود، عصر یکشنبه هفته جاری (دوم اکتبر) درحالی پایان یافت که طرف‌های درگیر و در پی کارشکنی ائتلاف متجاوز عربی و نقض روزانه این توافق، برای تمدید مجدد آن به توافق دست نیافتند.

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی