پایگاه خبری توانا

منابع خبری جمعه شب گزارش دادند، اشغالگران آمریکایی در ادامه غارت منابع نفتی مناطق تحت اشغال خود در سوریه، ۵۰ تانکر نفت را به پایگاه خود در عراق منتقل کردند.

به گزارش  توانا از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، منابع محلی در حومه الیعربیه گزارش دادند، کاروانی متشکل از ۵۰ تانکر حامل نفت سوریه از سوی نیروهای اشغالگر آمریکایی از طریق گذرگاه غیرقاونی المحمودیه به خاک عراق منتقل شده است.

بر اساس این گزارش، طی هفته‌های گذشته روند سرقت نفت سوریه از سوی نیروهای آمریکایی شدت یافته و صدها تانکر حامل نفت سوریه از گذرگاه‌های غیرقانونی به پایگاه‌های آمریکا در خاک عراق منتقل شده است.

اشغالگران آمریکایی روز سه شنبه نیز ۴۸ تانکر نفت را از خاک سوریه به پایگاه خود در عراق منتقل کرده بودند.

با شکست گروه تروریستی داعش به عنوان بازوی نظامی آمریکا در سوریه در آذر ماه سال ۱۳۹۶، نیروهای آمریکایی مستقیما جایگزین این گروهک شدند و دقیقا از همان زمان نیز به جای داعش شروع به استخراج و سرقت نفت سوریه کردند.

مناطق تحت اشغال نیروهای آمریکایی و شبه نظامیان موسوم به «نیروهای دمکراتیک سوریه» (قسد) تحت حمایت آن‌ها در الحسکه و دیگر مناطق شمالی سوریه، همواره شاهد اعتراضات شهروندان سوری به حضور اقدامات تروریستی اشغالگران و شبه نظامیان علیه ساکنان این مناطق است.

دولت سوریه بارها تاکید کرده است که این شبه نظامیان و آمریکایی‌ها در شرق و شمال شرق سوریه هدفی جز غارت نفت ندارند و حضور آنان غیر قانونی است.

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی