پایگاه خبری توانا

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا اعضای جمهوری‌خواه کنگره را ریا کار خواند و به مردم این کشور هشدار داد که اگر جمهوری‌خواهان کنترل کنگره را به دست بگیرند، این پیروزی‌های تاریخی فعلی برای مردم آمریکا از بین خواهد رفت.

به گزارش توانا از ایندیپندنت، رئیس جمهور آمریکا روز جمعه از اعضای جمهوری‌خواه کنگره را به دلیل درخواست مکرر بودجه فدرال برای پروژه‌های مناطق خود در حالی که آنها به همان لایحه‌هایی که بودجه را در اختیار آنها قرار داده بود، رای منفی دادند، انتقاد کرد.

بایدن که در حال بازدید از یکی از نیروگاه‌های ولوو در هاگرستون مریلند بود، با نام بردن از چندین عضو حزب جمهوری‌خواه، به ریاکاری آنان در درخواست کمک‌های مالی و تصویب قوانینی که سعی در توقف آن داشتند، اشاره کرد.

رئیس جمهور آمریکا با استناد به گزارش سی‌ان‌ان خاطرنشان کرد «پل گوسار» یکی از اعضای جمهوری خواه مجلس از آریزونا، سه بار برای درخواست بودجه برای پروژه‌های خود به کاخ سفید نامه نوشته است.

بایدن گفت: «او سه نامه جداگانه به دولت نوشت و خواستار پروژه‌هایی در منطقه خود شد. او می‌گوید این کار کیفیت زندگی را افزایش و ازدحام را کاهش می‌دهد و اقتصاد را تقویت می‌کند. ولی خود او به آن رای منفی داد و گفت همه اینها سوسیالیسم است.»

رئیس جمهور آمریکا همچنین از «اندی بار» یکی دیگر از اعضای جمهوری‌خواه و نماینده کنتاکی هم در سخنرانی افشاگرانه خود نام برد و قوانین زیرساختی دولت خود را بزرگترین دستور کار سوسیالیستی خواند.

وی به کنایه گفت: «من نمی‌دانستم جمهوری‌خواهان سوسیالیست این تعداد زیاد هستند.»

بایدن ادامه داد: «باید بگویم که از دیدن این همه جمهوری‌خواه سوسیالیست در کنگره شگفت زده شدم.»

رئیس جمهور آمریکا هشدار داد: «مردم، این عاقبت کار است. اگر جمهوری‌خواهان کنترل کنگره را به دست بگیرند، این پیروزی‌های تاریخی فعلی برای مردم آمریکا از بین خواهد رفت.»

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی