پایگاه خبری توانا

هزاران تن از کارکنان شبکه ریلی انگلیس امروز (شنبه) در اعتراض به شرایط کاری و دستمزدهای خود، دست از کار کشیده و در اثر آن نیمی از شبکه راه آهن فلج شد.

به گزارش شنبه  توانا، بیش از ۴۰ هزار عضو بزرگترین اتحادیه کارکنان شبکه راه آهن انگلیس (آرام‌تی) از ۱۵ شرکت ریلی و اعضای اتحادیه تی‌اس‌اس‌اِی از بخش دفاتر فروش بلیط در این حرکت اعتراضی مشارکت دارند.
بر اساس گزارش‌های منتشر شده فقط یک چهارم قطارها امروز فعال هستند که دیرتر شروع به‌کار و زودتر دست از کار می‌کشند؛ به همین خاطر از مسافران خواسته شده تا فقط در موارد ضروری با قطار سفر کنند.
این سومین اعتصاب در هفت روز گذشته است که خدمات ریلی در این کشور را تحت تاثیر قرار داده است. در اعتصاب هفته گذشته اعضای سه اتحادیه آر ام‌ تی، تی‌اس‌اس‌ای و اتحادیه رانندگان آسلف دست از کار کشیده و به این ترتیب ۹۰ درصد شبکه ریلی زمین‌گیر شد.
معترضان با تصمیم جنجالی شرکت زیر ساخت (نتوورک ریل) برای تعطیل کردن ادارات فروش بلیت مخالف و آن را تهدیدی برای امنیت شغلی خود می‌دانند. آن‌ها همچنین خواستار افزایش حقوق خود مطابق با نرخ تورم هستند که در ماه‌های اخیر افزایش ۵ برابری داشته است.
تاکنون چندین دور مذاکرات میان نمایندگان اتحادیه و کارفرمایان در این زمینه برگزار شده که موفقیت آمیز نبوده است. هرچند اعتصاب‌ها باعث بروز هرج‌ومرج در سیستم حمل و نقل کشور شده اما نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد، بیشتر مردم انگلیس که با تورم بی‌سابقه در این کشور دست و پنجه نرم می‌کنند، از کارکنان شبکه ریلی حمایت می‌کنند.
شنبه گذشته هزاران تن از مردم انگلیس در اعتراض به اوضاع بد اقتصادی و برنامه جنجالی اقتصادی دولت لیز تراس که بر پایه کاهش مالیات میلیاردرها و کسر کمک هزینه معیشتی اقشار کم درآمد بنا شده، در سراسر این کشور دست به تظاهرات زدند. آن‌ها به نشانه اعتراض قبوض انرژی خود را سوزانده و خواستار اصلاحات در نظام اقتصادی کشور شدند.
این درحالیست که جهش بی‌سابقه شاخص تورم و افزایش افسارگسیخته هزینه‌های زندگی در انگلیس، جزیره را در بدترین شرایط اقتصادی نیم قرن گذشته قرار داده است.این واقعیت که دورنمایی از بهبود اوضاع دیده نمی‌شود و مقام های رسمی هم درباره تشدید اوضاع هشدار می‌دهند، مردم را وحشت زده کرده است.
شاخص نرخ تورم در انگلیس براساس تازه‌ترین گزارش اداره آمار ملی این کشور به ۹.۹ درصد رسیده است وپیش‌بینی می‌شود که در ماه‌های آینده به ۲۲ درصد هم برسد. بانک مرکزی انگلیس هم اعلام کرده است که این کشور احتمالا در وضعیت رکود اقتصادی قرار دارد.

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی