به گزارش  توانا، با پایان یافتن آتش‌بس در یمن و تمدید نشدن مجدد آن، یک نظامی یمنی امروز (شنبه) به خبرگزاری اسپوتنیک روسیه گفت: شب گذشته درگیری‌هایی میان نیروهای یمنی (وابسته به دولت مستعفی) و نیروهای انصارالله شکل گرفتند.

به گفته این منبع، درگیری‌ها به دنبال حملات نیروهای انصارالله به پایگاه‌های نظامی واقع در مناطق باب غلق، الجب و الفاخر در شمال استان الضالع آغاز شدند و انصارالله در این حمله پایگاه‌های نیروهای دولت مستعفی در بتار و المشاریح در شمال غرب این استان را با آتش توپخانه خود هدف قرار داد.

منبع یاد شده تاکید کرد که نیروهای دولت مستعفی با حملات انصارالله مقابله کردند و در این درگیری‌ها تعدادی از دو طرف کشته و زخمی شدند.

همزمان در استان تعز واقع در جنوب غرب یمن نیز درگیری‌هایی میان دو طرف شکل گرفتند.

یک منبع در نیروهای وابسته به دولت مستعفی یمن به اسپوتنیک گفت: گروهی وابسته به انصارالله قصد پیشروی به سمت پایگاه‌هایی در روستای استراتژیک العریش واقع در جنوب شهر تعز را داشتند که به دنبال آن درگیری‌هایی میان دو طرف شکل گرفتند.

به گفته این منبع درگیری‌ها میان دو طرف همزمان در دو جبهه شمالی و شرقی شهر تعز آغاز شدند.

همچنین نیروهای وابسته به دولت مستعفی یمن مدعی شدند که دو فروند پهپاد انصارالله را در استان مأرب در شمال شرق این کشور سرنگون کردند.

آتش‌بس یمن که به پیشنهاد سازمان ملل سه مرحله و هر بار به مدت دو ماه تمدید شده بود، یکشنبه گذشته در حالی پایان یافت که طرف‌های درگیر و در پی کارشکنی ائتلاف متجاوز عربی و نقض روزانه این توافق، برای تمدید مجدد آن به توافق دست نیافتند.