پایگاه خبری توانا

دیدار رییس جمهوری با خانواده بیماران sma

کسی فکر نمی‌کرد وقتی آیت‌الله رییسی به‌ طور اتفاقی در جمع خانواده‌های بیماران SMA حاضر می‌شود فردای آن روز با آن ها دیدار مفصلی داشته باشد، در این میان پیگیری مرکز ارتباطات مردمی ریاست‌ جمهوری به نحو شایسته‌ای مقدمات برگزاری این ملاقات را فراهم کند.

آنقدر در این سال‌ ها وعده‌ های فراموش‌شده از سوی مسئولان داده شده که کسی فکر نمی‌ کرد وقتی رییس‌جمهوری به‌طور اتفاقی در میان تجمع‌ کنندگان مقابل مجلس که خانواده‌ های بیماران SMA (بیماری عصبی عضلانی) بودند حضور یافت و به آنها وعده داد که فردای آن روز با آن ها دیدار مفصلی خواهد داشت، این دیدار صورت گیرد.

رئیس‌ جمهوری با دو مرتبه دیدار با خانواده بیماران SMA در کمتر از 24 ساعت نشان داد که در پیگیری حل مشکلات این بیماران و خانواده‌ هایشان جدی است.

آیت‌الله ابراهیم رییسی روز چهارشنبه هنگام خروج از مجلس و به‌طور اتفاقی با تجمع بیماران SMA و خانواده‌هایشان روبرو شد و میان آنان حاضر شد بلافاصله یک روز بعد دیدار دیگری با آن ترتیب دهد. (اینجا بخوانید)

در این میان، مرکز ارتباطات مردمی ریاست‌ جمهوری روز چهارشنبه تا پاسی از شب پیگیر هماهنگی با نمایندگان خانواده‌ های این بیماران بود تا ملاقات با رئیس‌جمهوری به‌ نحو شایسته‌ ای صورت پذیرد.

روح‌ الله بیات، مدیر کل رسیدگی به شکایات و درخواست‌ های مردمی نیز به‌ عنوان نماینده مرکز ارتباطات مردمی ریاست‌ جمهوری در این دیدار حضور داشت و سیدمحمود پور هاشمی، مشاور رئیس مرکز، تمهیدات لازم برای معرفی نمایندگان خانواده‌های بیماران SMA را از ابتدا تا انتهای تحقق این دیدار پیگیری‌ های لازم را اتخاذ کرد.

ملاقات در بهارستان

اما ماجرا از کجا شروع شد؟ رئیس جمهوری روز چهارشنبه، هنگام خروج از ساختمان مجلس، با مشاهده خانواده‌هایی که به همراه فرزندان بیمار خود کنار خیابان تجمع کرده بودند، از ماشین پیاده شده و با حضور در جمع ایشان با این خانواده‌ ها گفتگو کرد.

در این دیدار والدین بیماران SMA با هیجان و خوشحالی خود را به رئیس جمهوری رسانده و درخواست‌ها و مطالبات‌ شان در زمینه تامین دارو و مشکلات درمانی فرزندانشان را مطرح کردند.

رییسی ضمن ابراز همدردی با این خانواده‌ها، اطمینان داد که دولت برای برطرف کردن مشکلات دارو و درمان کشور بویژه بیماران خاص مانند بیماران SMA تمام توان خود را بکار خواهد گرفت.

پس از سخنان رییس جمهوری، تجمع کنندگان با تکبیر و صلوات خوشحالی خود را از حضور و دستور رییس جمهوری اعلام کردند.

دعوت به پاستور

رئیس‌جمهوری در بین خانواده‌ های بیماران SMA به آنان قول دیدار جداگانه داده بود که این وعده به فاصله یک روز عملی شد و صبح پنجشنبه در حاشیه جلسه فوق‌ العاده دولت برای بررسی بودجه 1401 با تعدادی از نمایندگان خانواده‌ های آنان دیدار و درباره نیازها و مشکلات شان گفت‌وگو کرد.

رئیس‌ جمهوری در این دیدار پس از شنیدن دغدغه‌ ها و نگرانی خانواده بیماران و گزارش وزیر بهداشت و مسئولان ذیربط در زمینه روش‌ های تامین دارو برای بیماران خاص از جمله SMA دستور داد، داروی مورد نیاز بیماران در اسرع وقت برای یک دوره زمانی میان‌ مدت و بلند مدت تهیه و با سازوکار مناسب در اختیار خانواده بیماران قرار گیرد و همزمان مراکز دانشگاهی و دانش‌ بنیان نیز، اثربخشی آن را مورد بررسی قرار دهند تا بعد از اتمام این دوره، تصمیمات لازم در این زمینه اتخاذ شود.

آیت‌ الله رییسی بیماران خاص را فرزندان خود و اعضای دولت دانست و گفت: دولت رسیدگی و تامین داروهای بیماران به ویژه بیماری‌ های خاص را وظیفه خود می‌ داند و باید هر کاری که برای کاهش آلام خانواده‌ ها و درمان فرزندان‌ شان لازم است انجام شود.

رئیس‌ جمهوری خطاب به وزیر بهداشت، گفت: اکنون که در حال تدوین بودجه 1401 هستیم اعتبار مورد نیاز و ضروری برای بیماری‌ های خاص را هم پیشنهاد بدهید که در بودجه گنجانده شود.

آیت‌ الله رییسی همچنین از مسئولان وزارت بهداشت خواست با همت مضاعف تلاش کنند تا مشکل و دغدغه خانواده بیماران حل شود و توجه داشته باشند که زیاد شدن تعداد بیمار از مسئولیت‌ آنها نمی‌کاهد.

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی