پایگاه خبری توانا

یک حقوقدان در واکنش به سخنان اخیر دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفت: این صحبت ها، غیرمسئولانه، ناآگاهانه و غیرقانونی است و به بحران‌ها دامن می‌زند. 

به گزارش توانا کامبیز نوروزی در واکنش به صحبت‌های محمدصالح هاشمی گلپایگانی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر  که عنوان کرده” تاکسی‌های اینترنتی اگر بدانند با سوار کردن فرد بی حجاب جریمه می‌شوند، ۵۰ درصد مشکل کشف حجاب خودروها حل می‌شود”، گفت: از طرف ستاد امر به معروف مواردی که مطرح می‌شود پایه قانونی ندارد و بسیار عجیب است. اگر در نظر بگیریم که رعایت قانون در نظام جمهوری اسلامی خود یک معروف است؛ گفتن حرف هایی که قانونی نیست، حکم منکر پیدا می کند.

وی معتقد است: صحبت اخیر دبیر ستاد امر به معروف، یک بیان غیرقانونی است؛ زیرا بین یک موسسه تاکسیرانی و رانندگان آن، قراردادهایی منعقد می شود که باید طبق آن عمل شود و خود قانون اجازه نمی‌دهد که یک موسسه بخواهد به صورت خودسر حقوق افراد را از آن‌ها سلب کند؛ لذا  حرف دبیر ستاد امر به معروف، غیرقانونی است.

این حقوقدان تصریح کرد: از طرفی در شرایط فعلی که شرایط بحرانی و حساس است، تولید چنین مطالبی که بیشتر به شکاف‌ها، اختلاف‌ها و نفرت‌ها دامن می زند، صحیح نیست و یک منکر است و هر حرفی که به این اختلافات دامن بزند، خطاهای بزرگی است. ما  نمی دانیم چرا این قبیل افراد  مواخذه نمی شوند و  به راحتی هر چه می خواهند بیان می کنند و کسی هم آنها را بازخواست نمی‌کند؟

نوروزی در پایان گفت: در همین روزهای اخیر افرادی بودند که حرف های نادرست و توهین آمیزی زدند و کسی هم به آنها تذکری نداده است و صحبت اخیر دبیر ستاد امر به معروف هم یکی از موارد جدیدی است که بیان می شود و بسیار غیرمسئولانه، ناآگاهانه و غیرقانونی است و به بحران‌ها دامن می زند.

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی