پایگاه خبری توانا

پارلمان عراق اعلام کرد که وزیر خارجه این کشور هفته آینده برای بررسی حملات اخیرایران به مواضع تروریست‌ها در اقلیم کردستان به این پارلمان می‌رود.

به گزارش توانا به نقل از خبرگزاری دجله، کمیته روابط خارجی پارلمان عراق اعلام کرد که فواد حسین، وزیر خارجه این کشور به منظور بررسی حملات اخیر ایران به مواضع تروریست ها در اقلیم کردستان عراق و همچنین حملات ترکیه به این منطقه هفته آینده به پارلمان می رود.

بخش اطلاع رسانی پارلمان عراق اعلام کرد که کمیته روابط خارجی پارلمان عراق به ریاست عامر الفائز نشستی در این خصوص برگزار کرد و اعضای این کمیته تصمیم گرفتند که وزیر خارجه این کشور هفته آینده برای بررسی این حملات در پارلمان حاضر شود.

محمد الحلبوسی، رئیس پارلمان عراق در جلسه اخیر این پارلمان دستور داده بود که کمیسیون های امنیت و دفاع و روابط خارجی، یک کمیته مشترک در راستای بررسی حملات اخیر ایران به مواضع تروریست ها در شمال عراق تشکیل دهند.

به گزارش توانا، جلسه پارلمان عراق روز شنبه به ریاست محمد الحلبوسی، رئیس این پارلمان و حضور ۱۹۸ نماینده برگزار شد.

در این جلسه مساله حملات اخیر ایران به مواضع تروریست ها در اقلیم کردستان عراق مورد بررسی قرار گرفت.

بر اساس این گزارش روابط عمومی نیروی زمینی سپاه اخیرا در اطلاعیه ای از آغاز عملیات یگان های قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع) این نیرو برای انهدام مواضع گروهک های تروریستی و ضد ایرانی وابسته به استکبار جهانی در اقلیم شمال عراق که در روزهای اخیر با عبور از مرزهای جمهوری اسلامی ایران در شمال غرب کشور برخی پایگاه های مرزی کشورمان را مورد حمله قرار داده اند، خبر داد .

در این اطلاعیه آمده است: در پی تعرضات روزهای گذشته عوامل گروهک های تروریستی و ضد انقلاب وابسته به استکبار جهانی و لانه کرده در اقلیم شمال عراق مبنی بر عبور از مرزهای جمهوری اسلامی ایران و مورد حمله قرار دادن برخی پایگاه های مرزی کشورمان که با پاسخ قاطع رزمندگان اسلام همراه و با برجا گذاردن تلفات ، منجر به فرار تروریست‌های مهاجم شده است.

این اطلاعیه می‌افزاید: به رغم تذکرات و هشدار های متعدد به مقامات اقلیم در خصوص جلوگیری از استقرار و فعالیت گروهک ها و تروریست‌های مزدور و اجیر شده ضد انقلاب علیه جمهوری اسلامی و قصور و بی توجهی آنان نسبت به اقدامات در خور و پیشگیرانه؛ نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با به کارگیری یگان‌های عملیاتی قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع) امروز ( شنبه ) انهدام مقر ها و مراکز استقرار، طراحی و توطئه چینی گروهک های متجاوز تروریستی و ضد انقلاب در آن سوی مرزهای کشور در اقلیم شمال عراق را با عملیات آتشباری و حملات توپخانه‌ای آغاز کردند.
علاوه بر این، سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مرکز هدایت عملیات ضد تروریست‌های ضدایرانی مستقر در اقلیم شمال عراق، با اشاره به عملیات چهارشنبه گذشته رزمندگان قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع ) گفت: در این عملیات که در عمق اقلیم شمال عراق مورد اصابت قرار گرفت تاکنون ۷۳ فروند موشک بالستیک زمین‌به‌زمین و ده‌ها فروند پهباد انهدامی به‌طور دقیق به مواضع و اهداف مورد نظر در محل استقرار و فعالیت تروریست‌ها اصابت و منجر به انهدام کامل آن‌ها شده‌است .

وی افزود: در مرحله جدید عملیات این اهداف که در ۴۲ نقطه پراکنده و در مواردی از همدیگر ۴۰۰ کیلومتر فاصله داشته‌اند بطور قطعی متعلق به گروهک‌های تروریستی ضدایرانی بوده‌است.

فرمانده نیروی زمینی سپاه در پایان با اشاره به لزوم تصمیم‌گیری مقامات اقلیم شمال عراق برای جمع‌آوری بساط گروهک‌های تروریستی ضدانقلاب و توطئه‌گر علیه جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد: عملیات رزمندگان اسلام تا خلع سلاح کامل گروهک‌های ضدانقلاب و تروریستی تجزیه‌طلب لانه کرده در اقلیم شمال عراق ادامه دارد.

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی