پایگاه خبری توانا

 وزرای خارجه ونزوئلا و روسیه همزمان با محکوم کردن تحریم‌های غیر قانونی اعمال شده علیه دو کشور با هدف مداخله در حاکمیت‌ آن‌ها، تقویت روابط دوجانبه و پیشرفت و اجرای توافقنامه‌های مشترک را بررسی کردند.

به گزارش  توانا به نقل از تارنمای شبکه تلویزیونی تله‌سور، «کارلوس فاریا» وزیر امور خارجه ونزوئلا با «سرگئی لاوروف» همتای روس خود دیدار کرد و دو طرف بر تقویت روابط دوجانبه و بررسی توافقنامه‌های همکاری مشترک تاکید کردند.

در این دیدار که در مسکو، پایتخت روسیه برگزار شد، روسای دستگاه دیپلماسی دو کشور به بررسی پویایی روابط و گفت‌وگوی سیاسی و همکاری عملگرایانه میان مسکو و کاراکاس در چارچوب روابط استراتژیک پرداختند.

طبق پیامی که کارلوس فاریا در صفحه توییتر خود منتشر کرد، وزرای خارجه دو کشور، روند اجرا و پیشرفت پروژه‌های مشترک با هدف تقویت روابط میان ونزوئلا و روسیه در بخش‌های متعدد را مورد بررسی قرار دادند.

وزیر امور خارجه ونزوئلا در صفحه توییترش نوشت: امروز با سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه یک برنامه کاری پربار را انجام دادیم. ما پیشرفت پروژه‌های مشترک را بررسی کردیم، با مردم روسیه ابراز همبستگی می‌کنیم و قول دادیم به ارتقای سطح استراتژیک روابط خود ادامه دهیم.

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی