پایگاه خبری توانا

دبیر شورای نگهبان وحدت کلمه را نیاز ضروری امروز جهان اسلام و ایران دانست و گفت: امنیت، رشد و رفاه اقتصادی، عزت و اقتدار همه در سایه وحدت امکان پذیر است.

به گزارش  توانا ، آیت‌الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان روز چهارشنبه در جلسه این شورا با تبریک به مناسبت ایام میلاد حضرت رسول اکرم(ص) و حضرت امام صادق(ع) گفت: در هفته وحدت به سر می‌بریم؛ این میلادها برای همه ما با برکت است و از خداوند مهربان می‌خواهم توفیق پیروی از این بزرگواران را به ما عنایت فرماید.

وی در تشریح ابعاد وجودی حضرت محمد(ص) افزود: وجود پیامبر خدا با ارزش ترین نعمتی است که حضرت حق به جهان انسانیت هدیه داده و شناخت و پیروی از ایشان تضمین کننده سعادت دنیوی و اخروی بشر است.

آیت‌الله جنتی با اشاره به اینکه خداوند در آیه ۱۲۸ سوره توبه یکی از ویژگی‌هایی که برای پیامبر(ص) بر می‌شمرد، غمخوار بودن برای امت است، تصریح کرد: با این توصیف قرآن هرکس داعیه پیروی از آن بزرگوار را دارد، نمی‌تواند نسبت به مشکلات مسلمانان بی‌تفاوت باشد.

وی در ادامه سخنان خود چاره مشکلات و معضلات جهان امروز و به ویژه امت اسلام را بازگشت به دامن آموزه‌های الهی پیامبر اسلام (ص) دانست و افزود: حقیقت طلبی، عدالت خواهی، دفاع از مظلومان و مبارزه با ظالمان مهم‌ترین شاخصه‌های سیره نبوی هستند.

دبیر شورای نگهبان تاکید کرد: جهان اسلام باید خود را با معارف قرآن تطبیق دهد و با برطرف کردن انحراف‌های به وجود آمده، صراط مستقیم هدایت را به جهانیان نشان دهد.

وی با تاکید بر اینکه که میلاد پیامبر اکرم(ص) در دورانی صورت گرفت که قدرت‌های طاغوتی در جهان حاکم بودند و جوامع را بر مدار ظلم اداره می‌کردند، خاطرنشان کرد: حضرت علی(ع) در چند خطبه نهج البلاغه به بهترین شکل، عصر جاهلیت را توصیف نمودند و نشان دادند که میلاد رسول مکرم اسلام(ص) و قیام ایشان عامل برچیده شدن معادلات ظالمانه آن روزگار بوده است.

آیت‌الله جنتی با توصیه به حاکمان کشورهای اسلامی برای رجوع به تعالیم پیامبر گرامی اسلام(ص) گفت: پیروی از این تعالیم تنها راه دستیابی به عزت است و دنباله‌روی از سیاست‌های کشورهای استکباری چیزی جز ذلت برای آنها به دنبال ندارد؛ این حقیقتی است که امروز عالمان و روشنفکران مسلمان به آن باور عمیق دارند و جوانان بیدار کشورهای اسلامی شیفته عزتی هستند که خداوند وعده آن را داده است.

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی