پایگاه خبری توانا

در پایتخت قزاقستان این هفته قرار است مجموعه ای از نشست ها و دیدارها برگزار شود که رهبران کشورهای جهان غیرغربی را متحد می کند. بزرگترین آنها نشست سران کنفرانس تعامل و اقدامات اعتمادسازی در آسیا (۱۲ تا ۱۳ اکتبر) با حضور آیت الله سید ابراهیم رِئیسی رئیس جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.

به گزارش روز  توانا، نمایندگان عالی رتبه حدود ۵۰ کشور از جمله ۱۱ رئیس جمهوری در سه اجلاس  شامل «چارچوب کنفرانس تعامل و اقدامات اعتمادسازی در آسیا (CICA)»، «نشست کشورهای مستقل مشترک المنافع» و همچنین «سران آسیای مرکزی و روسیه» با یکدیگر دیدار خواهند کرد.

در عین حال بر اساس گزارش رسانه ها، ممکن است مذاکرات دوجانبه بین سران حتی مهم تر از قبل شود. رسانه ها در این مورد توجه ویژه ای به دیدار بین ولادیمیر پوتین و رجب طیب اردوغان روسای جمهور فدراسیون روسیه و ترکیه در مورد مسائل منطقه بخصوص جنگ اوکراین کرده اند.

محمد جمشیدی معاون سیاسی دفتر رئیس‌جمهوری اسلامی ایران نیز گفت: درخواست‌های متعددی برای ملاقات با رئیس‌جمهور در حاشیه «کنفرانس تعامل و اقدامات اعتمادسازی آسیا» داشته‌ایم اما به دلیل نبود فرصت، اولویت آیت الله رئیسی با سران کشورهایی است که در نشست‌های قبلی دیداری با آنها نداشته است.

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی