پایگاه خبری توانا

امانوئل مکرون رییس جمهوری فرانسه در واکنش به تحولات اخیر در جنگ اوکراین و نگرانی‌ها از وقوع درگیری هسته‌ای، اعلام کرد که پاریس خواهان شکل گیری جنگ جهانی نیست.

به گزارش توانا ، مکرون امروز پنجشنبه در صفحه توئیتر خود نوشت: ما به اوکراین برای مقاومت در خاک خودش کمک می‌کنیم نه حمله به روسیه.

مسکو بارها نسبت به کمک تسلیحاتی غرب به کی‌یف هشدار داده و از آنها خواسته با ارسال جنگ افزار به اوکراین به آتش جنگ دامن نزنند.

طی یک هفته اخیر پس از عملیات خرابکارانه اوکراین در پل کرچ که شبه جزیره کریمه را به سرزمین اصلی روسیه متصل می‌کند، معادلات جنگ بین مسکو و کی‌یف تغییر کرد. روسیه با گذشت یک روز از این اقدام که کاخ کرملین آن را تروریستی خوانده، حملات گسترده‌ای را به پایتخت اوکراین و حومه آن انجام دادند.

رییس جمهوری روسیه در ادامه پیام خود در توئیتر تصریح کرد: ولادیمیر پوتین (رییس جمهوری روسیه) باید این جنگ را متوقف کند و به تمامیت ارضی اوکراین احترام بگذارد.

پیش از بالا گرفتن درگیری نظامی بین دو کشور، پوتین در مراسمی با حضور مقام‌های منصوب شده از جانب مسکو در شرق اوکراین، ۴ منطقه از این کشور را با انجام همه‌پرسی به خاک فدراسیون روسیه ملحق کرد.

کشورهای غربی تصمیم روسیه در الحاق مناطق اوکراین را به رسمیت نشناختند و شب گذشته نیز این اقدام مسکو در سازمان ملل با تصویب قطعنامه‌ای محکوم شد.

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی