پایگاه خبری توانا

سخنگوی امور خارجی حزب تجزیه‌طلب اسکاتلند (اس‌ان‌پی) در ادامه تقلای غرب برای تنفس مصنوعی به اغتشاشگران، در اظهاراتی مداخله‌جویانه در امور ایران خواستار دخالت مستقیم سفارت انگلیس برای حمایت از آشوبگران شد.

به گزارش  توانا ،از نشریه هرالد اسکاتلند، «الن اسمیت» این درخواست را در نامه‌ای خطاب به وزیر امور خارجه انگلیس مطرح و روایت بی‌اساسی را درباره نحوه پاسخ نیروهای امنیتی به اغتشاشات اخیر در ایران ارائه کرده است. او نیز مانند سایر مقام‌های غربی که تاکنون دربرابر تحریم‌های ظالمانه و ضد بشری علیه ایران سکوت کرده‌اند مسائل حقوق بشری را بهانه کرد تا درباره حوادث اخیر در ایران واکنش نشان دهد.

این مقام اسکاتلندی در ادامه این نامه خواسته تا جزئیات اقدامات سفارت انگلیس در تهران برای «حمایت و حفاظت از معترضان به ویژه زنان» ارائه شود.

بر اساس این گزارش وزارت امور خارجه انگلیس که دو روز پیش تحریم‌های تازه‌ای را به بهانه‌های بی اساس علیه ایران وضع، اعلام کرده که به این درخواست پاسخ می‌دهد.

پیشتر سفیر انگلیس در تهران به وزارت امور خارجه کشورمان احضار و مراتب اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران به انگلیس بدلیل مداخله در امور داخلی کشورمان اعلام و اقدام مداخله جویانه این کشور قویا محکوم شد.

مدیرکل غرب اروپا وزارت امور خارجه ایران در دیدار با سفیر انگلیس تاکید کرد هم مبانی و هم اصل تحریمهای خودسرانه اعلام شده توسط انگلیس، هر دو مخدوش و برای جمهوری اسلامی ایران فاقد ارزش است. به سفیر اعلام شد جمهوری اسلامی ایران حق خود را برای اقدام متقابل محفوظ می دارد. سفیر اظهار داشت مراتب را بلافاصله به لندن منعکس خواهد کرد.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان نیز روز گذشته در تماس تلفنی با همتای فرانسوی خود از اظهارات مداخله جویانه خارجی در خصوص حوادث ایران شدیدا انتقاد کرد.

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی