پایگاه خبری توانا

یون سوک یئول رییس جمهور کره‌جنوبی امروز (جمعه) در واکنش به آزمایش جدید موشکی کره‌شمالی گفت: پیونگ یانگ توافق دوجانبه برای کاستن از تنش نظامی را با شلیک چندین توپ به سمت منطقه حائل بین دو کشور نقض کرده است.

به گزارش توانا، از یونهاپ، حدود ۱۰ فروند هواپیمای نظامی کره شمالی بین روزهای پنجشنبه و جمعه در نزدیکی مرزهای دو کشور به پرواز درآمده و چندین موشک را به سمت سواحل شرقی و غربی شلیک کردند. همچنین یک فروند موشک کوتاه برد بالستیک به سمت سواحل شرقی از سوی این کشور شلیک شد.

این شلیک ها، آخرین اقدام از مجموعه اقدامات اخیر تحریک آمیز پیونگ یانک بوده است.

رییس جمهور کره جنوبی در زمان ورود به محل کار خود به خبرنگاران گفت: ما در حال ایجاد یک وضعیت آماده باش برابر اقدامات تحریک ‌امیز کره شمالی هستیم. هدف از این اقدامات تحریک آمیز فیزیکی همزمان با تلاش های تحریک آمیز روانی، اتحاد مجدد شبه جزیره کره از طریق زور است.

وی افزود: برای امنیت ما، آگاهی دقیق از دشمن و تعهد قوی برای دفاع از قانون اساسی با حمایت از ارزش‌های لیبرال دموکراسی مهم است.

یون سوک یئول تاکید کرد که شلیک توپخانه‌ای کره‌شمالی، نقض توافق جامع نظامی سال ۲۰۱۸ است که براساس آن مقرر شده بود تا تمامی اقدامات نظامی خصمانه بین ۲ کره متوقف شود.

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی