پایگاه خبری توانا

اتحادیه اروپا روز جمعه ضمن ابراز نگرانی خود از تشدید تنش در سرزمینهای اشغالی فلسطین خواستار اقدام فوری برای کاهش این تنشها شد .

به گزارش توانا ،آناتولی این اتحادیه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: ما عمیقاً نگران افزایش خشونت دربیت المقدس شرقی و مناطق مختلف سرزمین‌های اشغالی فلسطین هستیم که جان تعداد بسیار زیادی از مردم را گرفته است.

در بیانیه اتحادیه اروپا تاکید شده است: تشدید خشونت نه تنها منجر به از دست رفتن غم انگیز جان انسانها می شود، بلکه به تشدید تنش  و دشمنی نیز دامن می زند.

اتحادیه اروپا در بیانیه خود از همه طرف‌ها خواست گام‌های فوری برای کاهش تنش و جلوگیری از تشدید بیشتر درگیریها بردارند.

روز جمعه در جریان عملیات نظامی ارتش رژیم صهیونیستی در شهر جنین در شمال کرانه باختری، دو فلسطینی کشته و تعدادی دیگر زخمی شدند.

ارتش رژیم صهیونیستی به بهانه تعقیب افراد مدنظر خود، در چند ماه اخیر ،اقدام  به یورش به شمال کرانه باختری، شهرهای نابلس و جنین کرده و حملات شهرک نشینان به فلسطینیان نیز تشدید شده است.

در تازه ترین تحولات در این منطقه صبح امروز(جمعه) نیروهای رژیم صهیونیستی به شهر جنین و اردوگاه آن واقع در شمال کرانه باختری یورش بردند که در نتیجه ۳ فلسطینی از جمله یک پزشک امدادگر، به شهادت رسیده و ۵ تن دیگر از جمله دو نیروی امدادرسان زخمی شدند.

شبکه تلویزیونی المیادین به نقل از منابع محلی خاطرنشان کرد: نیروهای ویژه به شهر الخلیل و اردوگاه آن نفوذ کردند و از بالای پشت بام ساختمان ها بالا رفتند و به دنبال آن خودروهای نظامی صهیونیست ها به شهر یورش بردند که در نتیجه آن درگیری شدیدی میان آنان و مبارزان فلسطینی روی داد .

این درگیری ها در نزدیکی بیمارستان دولتی شهید خلیل سلیمان تمرکز یافت و نیروهای اشغالگر در اردوگاه جنین از گلوله های جنگی استفاده کردند که در نتیجه آن یک شهروند فلسطینی به شهادت رسید.

منابع خبری تاکید کردند: نیروهای اشغالگر مانع از حرکت کادر پزشکی و آمبولانس ها در جنین شدند.

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی